fbpx
ul. Wajdy 1, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 511 989 041
kontakt@stoglarnia.pl

Warsztaty Drewnowanie

miejsce spotkań rzemieślników

Drewnowanie

Dla kogo?

Dla początkujących

Co robimy?

Przedmiot użytkowy z drewna

Kto prowadzi?

Drewnowanie

Jak często?

Cyklicznie

Zapraszamy na cykliczne warsztaty Drewnowanie czyli od pomysłu do realizacji.

Zbuduj swój pierwszy przedmiot użytkowy z drewna i zabierz go do domu.
Warsztaty Drewnowanie skierowane są dla osób początkujących, które chcą się nauczyć podstaw pracy z drewnem.

Jak wyglądają warsztaty?

Każde spotkania warsztatowe posiadają temat przewodni. Dotychczas były to: drewniane skrzynki, wiszące półki na butelki oraz kieliszki, tace kąpielowe na wannę, kwietniki, drewniane zegary wiszące a także projekty indywidualne jak np. klatka na świnki morskie.
W naszej ofercie warsztatowej mamy dwie opcje warsztatów do wyboru:

 1. Sobotnie, jednodniowe warsztaty trwające 7 godzin, od 10:00 do 17:00:
  • w trakcie warsztatów zaplanowana jest półgodzinna przerwa obiadowa,
  • dwie opcje do wyboru:
   • wybierasz jeden z naszych dwóch propozycji projektów (w opisie warsztatów podajemy jakie projekty dla Ciebie przygotowaliśmy)
   • lub pracujesz nad swoim projektem, który przesyłasz do nas od razu po zarejestrowaniu się na warsztaty (poprzez messengera SToGlarni na Fb lub mailowo: kontakt@stoglarnia.pl). Najpóźniej na dwa dni przed warsztatami kontaktujemy się z Tobą by potwierdzić który projekt będzie realny do wykonania w zaplanowanym czasie.
  • bilety 250 zł, do kupienia w naszym sklepie internetowym: https://stoglarnia.pl/kategoria-produktu/warsztaty/
  • wszystkie materiały i narzędzia wliczone są w cenę biletu.
 2. Weekendowe, dwudniowe warsztaty trwające 12 godzin, od 10:00 do 16:00:
  • w trakcie warsztatów zaplanowane są półgodzinne przerwy obiadowe,
  • podczas warsztatów pracujemy na naszych projektach,
  • przy rejestracji wybierasz numer projektu który przypadnie Ci do gustu,
  • bilety 450 zł, do kupienia w naszym sklepie internetowym: https://stoglarnia.pl/kategoria-produktu/warsztaty/
  • wszystkie materiały i narzędzia wliczone są w cenę biletu.

W trakcie warsztatów:

 • zdobędziesz praktyczną wiedzę przydatną przy realizacji swoich domowych projektów
 • dowiesz się na co zwrócić uwagę przy tworzeniu swojego pierwszego projektu
 • nauczysz się obsługi narzędzi oraz elektronarzędzi (m.in. szlifierki, piła ukosowa i stołowa, gwoździarka, wkrętarka, frezarka oraz narzędzia ręczne)
 • pod okiem prowadzącego warsztaty przejdziesz po kolei wszystkie etapy prac: od projektowania, poprzez obróbkę materiału: cięcie materiału, szlifowanie, skręcanie i montowanie, aż po etap wykończenia
 • opcjonalnie (jeżeli czas pozwoli) masz możliwość ozdobienia swojego przedmiotu wg. własnego pomysłu (postarzanie, woskowanie, bejcowanie, lakierowanie lub malowanie farbami kredowymi)

Gotowy przedmiot zabierasz ze sobą do domu (z uwagi na gabaryty przedmiotów, prosimy o przemyślenie opcji bezpiecznego i dogodnego transportu).

Bilety 250 zł lub 450 zł.
W cenie biletu: praktyczna wiedza z zakresu pracy z drewnem, miejsce warsztatowe, narzędzia ręczne, elektronarzędzia oraz niezbędne do wykonania skrzyni materiały i produkty. Zapewniamy także ciepłe i zimne napoje, słodkie przekąski oraz ciepły posiłek.

Jak się przygotować?

Zarezerwuj weekend, koniecznie ubierz robocze ciuchy, chęć nauki i pogodne nastawienie. Resztę zapewnia Drewnowanie i Stoglarnia.

Rejestracja na warsztaty

Przejdź do naszego sklepu i wybierz dostępny produkt z kategorii Warsztaty.
Dokonując zakupu wybierz dogodną dla siebie formę zapłaty za bilet (przelew online lub tradycyjny):

– Przelew online: rejestracja i płatność za jednym kliknięciem;
– Przelew tradycyjny: uzupełnij wymagane pola i prześlij formularz zamówienia. Otrzymasz mailowe potwierdzenie otrzymania zamówienia (sprawdź SPAM oraz Oferty). Jeżeli już się zarejestrowałeś, prosimy dokonaj przelewu za bilet najpóźniej do 2 dni roboczych od daty zgłoszenia. Wcześniejsza rejestracja i brak przelewu do tego terminu oznacza automatyczne skreślenie z listy uczestników!

Ilość osób ograniczona, grupa kameralna, max. 4 osoby. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. 

 
 

Sprawdź dostępne terminy:

Rejestracja na wydarzenie jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do przeprowadzenia wydarzenia. Więcej o tym jak przetwarzamy twoje dane, znajdziesz w Polityce prywatności.

Zobacz co się działo na poprzednich warsztatach!

Drewnowanie czyli fachman na Górach 🙂

W wersji oficjalnej: DREWNOwanie powstało z potrzeby tworzenia rzeczy niezwykłych, łączących różne pomysły, techniki i materiały, aby nieść radość użytkowania rzeczy niebanalnych w codziennym życiu.
 
A mniej oficjalnie: powiedzieć, że dłubanie w drewnie sprawia Tomkowi,  wielką frajdę, to nic nie powiedzieć. Najczęściej tworzy rzeczy z potrzeby chwili.  Wymyśla na bieżąco i projektuje w najmniej spodziewanych sytuacjach. Znak rozpoznawczy – lampy z drewnianych zębatek. 😉

FAQ
O
dpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dla branży szkoleniowej, pragniemy poinformować, że w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia uczestników warsztatów oraz osób prowadzących, wdrożyliśmy dodatkowe procedury bezpieczeństwa m.in.: grupa max. 4 osoby, obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu, obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas warsztatów.

Szczegółowe informacje są dostępne w naszym Regulaminie Warsztatów.
Natomiast najważniejsze wytyczne odnośnie przestrzegania nowych wymagań, znajdą Państwo w mailu potwierdzającym rejestrację na wydarzenie.

Najszybciej dotrze do Ciebie nasz Stoglarniany Gołąb pocztowy czyli nasz newsletter. Dowiedz się pierwszy!

Najnowsze informacje o warsztatach i innych wydarzeniach, znajdziesz również na naszej stronie internetowej, w zakładce Wydarzenia.  Zapraszamy również do polubienia strony SToGlarnia na Facebooku i obserwowania nas na Instagramie.

Grupa minimalna to 3 osoby. Maksymalna ilość uczestników biorących udział w warsztatach to 6 osób 4 osoby (ilość miejsc warsztatowych jest ograniczona).

Zależy nam na kameralnej atmosferze, dzięki której prowadzący warsztaty ma szansę skupić się na każdym uczestniku.

Ważne w przypadku warsztatów rzemieślniczych (odnawianie mebli, tapicerowanie czy Drewnowanie): o ubraniu roboczym (najlepiej z długimi rękawami i spodniami) oraz pełnym obuwiu (japonkom w sezonie letnim mówimy zdecydowane: nie!). Zapewniamy fartuchy (jednorazowe lub materiałowe) oraz podstawowe środki ochrony BHP (m.in. rękawice, okulary, zatyczki do uszu), jednakże praca z farbami czy też praca z drewnem  (i elektronarzędziami) to praca fizyczna. Wygodny i zapewniający podstawową ochronę strój, to połowa gwarancji udanych warsztatów. 😉

Na stronie Wydarzenia masz do wyboru dwie opcje:

 • szybka płatność + rejestracja w jednym,
 • płatność przelewem standardowym i rejestracja poprzez formularz Rejestracji. Uzupełnij wymagane pola (Imię, Nazwisko, adres E-mail oraz numer Telefonu), a następnie wyślij zgłoszenie.

Pamiętaj, że dopiero dokonanie płatności za bilet daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Płatności możesz dokonać przy rejestracji szybkim przelewem online lub poprzez przelew standardowy, na podany numer konta bankowego:
18 1050 1386 1000 0092 5241 3951
A2 Anna Franik
ul. Gliwicka 35
42-600 Tarnowskie Góry
(dane do przelewu otrzymasz również w treści maila potwierdzającego rejestrację).

W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy warsztaty@stoglarnia.pl  lub przez Messengera na Facebooku.

Pamiętaj również, że dopiero dokonanie płatności daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Tak, najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów poinformuj nas o tym mailowo (warsztaty@stoglarnia.pl). Przelew zwrotny zostanie dokonany do 3 dni roboczych, na konto z którego wpłynęły pieniądze. Przelew zwrotny zostanie pomniejszony o 30 zł kosztów organizacyjnych.

Ważne! Rezygnacja z warsztatów w terminie późniejszym niż 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów, nie podlega zwrotowi pieniędzy.

Tak! Możesz w tym celu  przesłać do nas informację na adres mailowy: kontakt@stoglarnia.pl.
Zapoznamy się z Twoją propozycją i w ciągu 5 dni roboczych, skontaktujemy z Tobą bezpośrednio w celu omówienia szczegółów, bądź doprecyzowania Twojego pomysłu.

Nie, na tą chwilę nie przewidujemy organizowania warsztatów poza Stoglarnią (za bardzo nam się ta przestrzeń podoba 😉 ). Możemy jednak zorganizować warsztaty zamknięte, tylko dla pracowników jednej firmy. Skontaktuj się w tym celu z nami, by omówić szczegóły współpracy: kontakt@stoglarnia.pl.

Nie jest to żelazną regułą, ale tak. Podczas wszystkich warsztatów są robione zdjęcia. Skupiamy się jednak na efektach naszej pracy, prezentując dzieła warsztatowe i unikając prezentacji wizerunków uczestników (od czasu do czasu, spełniamy indywidualne życzenia i wykonujemy Wam pozowane zdjęcia które pozostają na pamiątkę ;)).

Jeżeli nie wyrażasz zgody, na wykonywanie jakichkolwiek zdjęć z Tobą, daj nam znać przed rozpoczęciem warsztatów.