fbpx
ul. Wajdy 1, 42-600 Tarnowskie Góry

Warsztaty Drewnowanie

poczuj radość tworzenia :)

Drewnowanie

Dla kogo?

Dla początkujących

Co robimy?

Przedmiot użytkowy z drewna

Kto prowadzi?

Drewnowanie

Ile za bilet?

250 zł

Jak często?

Kwartalnie

Zapraszamy na cykliczne warsztaty Drewnowanie czyli od pomysłu do realizacji.

Zbuduj swój pierwszy przedmiot użytkowy z drewna i zabierz go do domu.
Warsztaty Drewnowanie skierowane są dla osób początkujących, które chcą się nauczyć podstaw pracy z drewnem.

Jak wyglądają warsztaty?

Każde spotkania warsztatowe posiadają temat przewodni. Dotychczas były to: drewniane skrzynki, wiszące półki na butelki oraz kieliszki, tace kąpielowe na wannę, kwietniki, drewniane zegary wiszące a także projekty indywidualne jak np. klatka na świnki morskie czy też skrzynka na listy.
W naszej ofercie warsztatowej mamy dwie opcje warsztatów do wyboru:

 1. Sobotnie, jednodniowe warsztaty trwające 7 godzin, od 10:00 do 17:00:
  • w trakcie warsztatów zaplanowana jest półgodzinna przerwa obiadowa,
  • dwie opcje do wyboru:
   • wybierasz jeden z naszych dwóch propozycji projektów (w opisie warsztatów podajemy jakie projekty dla Ciebie przygotowaliśmy)
   • lub pracujesz nad swoim projektem, który przesyłasz do nas od razu po zarejestrowaniu się na warsztaty (poprzez messengera SToGlarni na Fb lub mailowo: kontakt@stoglarnia.pl). Najpóźniej na dwa dni przed warsztatami kontaktujemy się z Tobą by potwierdzić który projekt będzie realny do wykonania w zaplanowanym czasie.
  • bilety 280 zł, do kupienia w naszym sklepie internetowym: https://stoglarnia.pl/kategoria-produktu/warsztaty/
  • wszystkie materiały i narzędzia wliczone są w cenę biletu.
 2. Indywidualne warsztaty trwające w sumie 12 godzin, rozbite na 3 sesje warsztatowe po 4 godziny:
  • terminy spotkań ustalane są indywidualnie,
  • podczas warsztatów tworzysz od podstaw swój projekt,
  • bilety 500 zł 
  • zgłoszenia na Warsztaty Indywidualne przyjmujemy mailowo: kontakt@stoglarnia.pl
  • wszystkie materiały i narzędzia wliczone są w cenę biletu.

W trakcie warsztatów:

 • zdobędziesz praktyczną wiedzę przydatną przy realizacji swoich domowych projektów
 • dowiesz się na co zwrócić uwagę przy tworzeniu swojego pierwszego projektu
 • nauczysz się obsługi narzędzi oraz elektronarzędzi (m.in. szlifierki, piła ukosowa i stołowa, gwoździarka, wkrętarka, frezarka oraz narzędzia ręczne)
 • pod okiem prowadzącego warsztaty przejdziesz po kolei wszystkie etapy prac: od projektowania, poprzez obróbkę materiału: cięcie materiału, szlifowanie, skręcanie i montowanie, aż po etap wykończenia
 • opcjonalnie (jeżeli czas pozwoli) masz możliwość ozdobienia swojego przedmiotu wg. własnego pomysłu (postarzanie, woskowanie, bejcowanie, lakierowanie lub malowanie farbami kredowymi)

Gotowy przedmiot zabierasz ze sobą do domu (z uwagi na gabaryty przedmiotów, prosimy o przemyślenie opcji bezpiecznego i dogodnego transportu).

Bilety 280 zł lub 500 zł (patrz wyżej).
W cenie biletu: praktyczna wiedza z zakresu pracy z drewnem, miejsce warsztatowe, narzędzia ręczne, elektronarzędzia oraz niezbędne do wykonania skrzyni materiały i produkty. Zapewniamy także ciepłe i zimne napoje oraz słodkie przekąski.

Jak się przygotować?

Zarezerwuj weekend, koniecznie ubierz robocze ciuchy, chęć nauki i pogodne nastawienie. Resztę zapewnia Drewnowanie i Stoglarnia.

Rejestracja na warsztaty

Przejdź do naszego sklepu i wybierz dostępny produkt z kategorii Warsztaty.
Dokonując zakupu wybierz dogodną dla siebie formę zapłaty za bilet (przelew online lub tradycyjny):

– Przelew online: rejestracja i płatność za jednym kliknięciem;
– Przelew tradycyjny: uzupełnij wymagane pola i prześlij formularz zamówienia. Otrzymasz mailowe potwierdzenie otrzymania zamówienia (sprawdź SPAM oraz Oferty). Jeżeli już się zarejestrowałeś, prosimy dokonaj przelewu za bilet najpóźniej do 2 dni roboczych od daty zgłoszenia. Wcześniejsza rejestracja i brak przelewu do tego terminu oznacza automatyczne skreślenie z listy uczestników!

Ilość osób ograniczona, grupa kameralna, max. 4 osoby. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. 

 
 

Sprawdź dostępne terminy -> sklep/warsztaty

Zobacz co się działo na poprzednich warsztatach!

Drewnowanie czyli fachman na Górach 🙂

W wersji oficjalnej: DREWNOwanie powstało z potrzeby tworzenia rzeczy niezwykłych, łączących różne pomysły, techniki i materiały, aby nieść radość użytkowania rzeczy niebanalnych w codziennym życiu.
 
A mniej oficjalnie: powiedzieć, że dłubanie w drewnie sprawia Tomkowi,  wielką frajdę, to nic nie powiedzieć. Najczęściej tworzy rzeczy z potrzeby chwili.  Wymyśla na bieżąco i projektuje w najmniej spodziewanych sytuacjach. Znak rozpoznawczy – lampy z drewnianych zębatek. 😉
warsztaty dla dzieci

Warsztaty dla dzieci

Małych Odkrywców w wieku 8- 12 lat, zapraszamy na Warsztaty dla Dzieci! Stolarskie, recycklingowe, makramy, twórcze i kreatywne.

lampy z drewna

Lampy z drewna

I nie tylko! Zajrzyj do naszego sklepu i zobacz inne ciekawe i niepowtarzalne dzieła Lokalnych Twórców.

FAQ
O
dpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dla branży szkoleniowej, pragniemy poinformować, że w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia uczestników warsztatów oraz osób prowadzących, wdrożyliśmy dodatkowe procedury bezpieczeństwa m.in.: grupa max. 4-6 osób, obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu, prosimy również o zachowanie odpowiedniej odległości oraz zasłanianie nosa i ust podczas warsztatów.

W przypadku złego samopoczucia w dniu warsztatów, prosimy o rezygnację z uczestnictwa, zgłoszenie tego faktu do nas oraz pozostanie w domu.

Szczegółowe informacje są również dostępne w naszym Regulaminie Warsztatów. 

Najszybciej dotrze do Ciebie nasz Stoglarniany Gołąb pocztowy czyli nasz newsletter. Dowiedz się pierwszy!

Najnowsze informacje o warsztatach i innych wydarzeniach, znajdziesz również na naszej stronie internetowej, w zakładce Warsztaty.  Zapraszamy również do polubienia strony SToGlarnia na Facebooku i obserwowania nas na Instagramie.

Grupa minimalna to 3 osoby. Maksymalna ilość uczestników biorących udział w warsztatach to 4-6 osób (ilość miejsc warsztatowych jest ograniczona).

Zależy nam na kameralnej atmosferze, dzięki której prowadzący warsztaty ma szansę skupić się na każdym uczestniku.

Ważne w przypadku warsztatów rzemieślniczych (odnawianie mebli, tapicerowanie czy Drewnowanie): o ubraniu roboczym (najlepiej z długimi rękawami i spodniami) oraz pełnym obuwiu (japonkom w sezonie letnim mówimy zdecydowane: nie!). Zapewniamy fartuchy (jednorazowe lub materiałowe) oraz podstawowe środki ochrony BHP (m.in. rękawice, okulary, maski, zatyczki do uszu), jednakże praca z farbami czy też praca z drewnem  (i elektronarzędziami) to praca fizyczna. Wygodny i zapewniający podstawową ochronę strój, to połowa gwarancji udanych warsztatów. 😉

Dokonując zakupu biletu w naszym sklepie internetowym, masz do wyboru dwie opcje:

 • szybka płatność poprzez Przelewy24 + rejestracja podczas składania zamówienia,
 • płatność przelewem standardowym + rejestracja podczas składania zamówienia.

Pamiętaj, że dopiero dokonanie płatności za bilet daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Płatności możesz dokonać przy rejestracji szybkim przelewem online lub poprzez przelew standardowy, na podany numer konta bankowego:
18 1050 1386 1000 0092 5241 3951
SToGlarnia Anna Franik
ul. Wajdy 1
42-600 Tarnowskie Góry
(dane do przelewu otrzymasz również w treści maila potwierdzającego rejestrację).

W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy warsztaty@stoglarnia.pl  lub przez Messengera na Facebooku.

Pamiętaj również, że dopiero dokonanie płatności daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Tak, najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów poinformuj nas o tym mailowo (warsztaty@stoglarnia.pl). Przelew zwrotny zostanie dokonany do 3 dni roboczych, na konto z którego wpłynęły pieniądze. Przelew zwrotny zostanie pomniejszony o 30 zł kosztów organizacyjnych.

Ważne! Rezygnacja z warsztatów w terminie późniejszym niż 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów, nie podlega zwrotowi pieniędzy.

Tak! Możesz w tym celu  przesłać do nas informację na adres mailowy: kontakt@stoglarnia.pl.
Zapoznamy się z Twoją propozycją i w ciągu 5 dni roboczych, skontaktujemy z Tobą bezpośrednio aby poinformować czy projekt ma szanse powodzenia. Jeżeli tak, to omówimy szczegóły i wspólnie doprecyzujemy Twój pomysł.

Tak, prowadzimy również warsztaty wyjazdowe dla grup zorganizowanych lub firm. Skontaktuj się w tym celu z nami, by omówić warunki współpracy: kontakt@stoglarnia.pl.

Nie jest to żelazną regułą, ale tak. Podczas wszystkich warsztatów są robione zdjęcia. Skupiamy się jednak na efektach naszej pracy, prezentując dzieła warsztatowe i unikając prezentacji wizerunków uczestników (od czasu do czasu, spełniamy indywidualne życzenia i wykonujemy Wam pozowane zdjęcia które pozostają na pamiątkę ;)).

Jeżeli nie wyrażasz zgody, na wykonywanie jakichkolwiek zdjęć z Tobą, koniecznie zgłoś nam ten fakt przed rozpoczęciem warsztatów.