renowacja drzwi drewnianych

Renowacja drzwi drewnianych

Renowacja drzwi drewnianych w Twoim domu.

Kupiłeś stary dom na rynku wtórnym? Zarządzasz starą kamienicą, w której cudem ocalały oryginalne drzwi wejściowe? Jesteś miłośnikiem starej stolarki i chcesz dodać jej element do nowego budownictwa? 
 
Dobrze trafiłeś. Świadczymy usługi renowacji drzwi drewnianych, bo wiemy dobrze, że oprócz zdolności manualnych, doświadczenia i wiedzy z zakresu odnawiania, konieczne jest posiadanie odpowiedniego miejsca do pracy oraz narzędzi, niezbędnych do przeprowadzenia renowacji.

Renowację drzwi przeprowadzamy w naszej pracowni, na ul. Wajdy 1 w Tarnowskich Górach. To tutaj trafiają drzwi, które poddawane są wszystkim niezbędnym procesom, a ty zyskujesz czystą przestrzeń w użytkowanym domu. Jedynie prace związane z odnowieniem ościeżnic przeprowadzane są u klienta.

Pracujemy w ustalonych wcześniej godzinach, a zakres prac szacujemy już na etapie wyceny, dzięki czemu jesteśmy w stanie podać realny czas pracy w Twoim domu. Przy pracach wstępnych, polegających na oczyszczaniu powierzchni, stosujemy przenośne odciągi oraz odkurzacze przemysłowe, tak by praca była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców.

Wykonywane usługi obejmują: oczyszczenie stolarki, konserwację elementów drewnianych i naprawy stolarskie, uzupełnienie ubytków, konserwację i naprawę okuć, a w przypadku drzwi zewnętrznych dodatkowe zabezpieczenie impregnatem przed czynnikami atmosferycznymi. Następnie pokrycie przygotowanej powierzchni woskiem twardym olejnym lub olejem stosowanym na zewnątrz. Dodatkowo, świadczymy również usługi wymiany przeszkleń i renowację witraży.

Drewno to szlachetny, naturalny materiał, który szczególnie w zamierzchłych czasach, był bardzo często stosowany podczas budowy i wykańczania budynków. Dziś nowe drzwi drewniane, stylizowane na klasyczne, kosztują krocie i są towarem luksusowym. Bo drewno doskonale izoluje, a do tego pozwala na swobodną cyrkulację powietrza. Jednakże, z biegiem czasu drewniane drzwi tracą swój pierwotny wygląd, ich powierzchnia ściera się i szarzeje, a wszelkiego rodzaju zarysowania i ubytki powstałe podczas użytkowania, stają się coraz bardziej widoczne.
Pierwszym odruchem w takim przypadku jest chęć wymiany drzwi na nowe. Tymczasem warto zachować perełki sztuki stolarskiej, których już coraz mniej w naszej przestrzeni. Jeśli stare drzwi drewniane do tego  mają klasyczny wygląd, renowacja może przynieść zaskakujące efekty. Drzwi z drewna zyskają drugie życie, ocieplą wnętrze i same w sobie, staną się ponadczasową ozdobą domu.

renowacja drzwi drewnianych_realizacja drzwi zewnętrznych w kamienicy, Tarnowskie Góry

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy inwestycja w odnawianie drzwi ma sens, to pragniemy tylko nadmienić, że naszą misją jest ratowanie starych mebli i innych elementów stolarki. Dlaczego? Bo zachęcamy tym do dbania o środowisko, bo zamiana na nowsze to często generowanie kolejnych ton śmieci które po kilku latach użytkowania nie spełniają swojej funkcji.
Dokonując renowacji drzwi drewnianych, dążymy do tego by e
fekt końcowy był jak najbardziej zbliżony do oryginalnego wyglądu. Chcemy by klient poczuł klimat dawnych epok i to właśnie solidne, stare, zdobione drzwi są w stanie ten klimat, na nowo wprowadzić do wnętrza. 

Renowacja drzwi drewnianych – ile to kosztuje?

Zajrzyj do naszego przykładowego Cennika i zapoznaj się z widełkami cenowymi. Pamiętaj jednak, że do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, dlatego najlepiej będzie jak się z nami skontaktujesz mailowo kontakt@stoglarnia.pl przysyłając wymiary oraz zdjęcia drzwi. Wyceny dokonujemy do 2 dni roboczych, dzięki czemu zyskujesz niezobowiązującą informację odnośnie ceny renowacji. Terminy ustalamy indywidualnie, z minimum 4-miesięcznym wyprzedzeniem czasowym.

Stale doskonalimy naszą wiedzę i umiejętności, a do każdej renowacji podchodzimy z ogromnym zaangażowaniem. Bo bardzo nas cieszy ratowanie Waszych skarbów. Pamiętaj! Masz stare drzwi drewniane? Niy wyciepuj! #inoniynahasiok

 ➡️ Masz stary mebel? Nie wyrzucaj. Daj mu drugie życie.

FAQ
– często zadawane pytania

Świadczymy usługi renowacji drzwi tylko na terenie Górnego Śląska.

Niestety nie.  Świadczymy tylko kompleksowe usługi renowacji, nie naprawiamy miejscowych ubytków.

Współpracujemy ze sprawdzoną firmą transportową, której usługi możemy polecić. Koszt transportu drzwi do i z warsztatu ponosi klient i jest uzależniony od odległości.

Kwestię drzwi zastępczych bierze na siebie klient, z uwagi na różnorodność wymiarów oraz możliwości finansowe.

Niestety nie. Naszą pasją są stare, drewniane drzwi. To materiał z którym pracujemy na co dzień i który jest nam znany.

Nie. Specjalizujemy się w renowacji drzwi drewnianych. Nie rekonstruujemy dużych ubytków (typu: brakuje połowy drzwi) ani tym bardziej całych drzwi, na podstawie zdjęcia. 

Niestety nie. Naszą misją jest przywracanie starej stolarki drzwiowej do stanu surowego drewna. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym przykładowym cennikiem.

drugie życie mebli

Warsztaty Odnawiania Mebli

Co zrobić ze starymi meblami? Odnowić! Weź udział w weekendowych warsztatach Drugie Życie Mebli i poznaj tajniki odnawiania!​

meble do kupienia

Szukasz mebli do domu?

Sprawdź w sklepie dostępne od ręki perełki meblowe po metamorfozie.

Shopping Cart
Dowiedz się pierwszy! Podaj adres e-mail na który wyślemy powiadomienie o dostępności.