renowacja drzwi drewnianych

Renowacja drzwi drewnianych

Renowacja drzwi drewnianych w Twoim domu.

Kupiłeś stary dom na rynku wtórnym? Zarządzasz starą kamienicą, w której cudem ocalały oryginalne drzwi wejściowe? Jesteś miłośnikiem starej stolarki i chcesz dodać jej element do nowego budownictwa? 
 
Dobrze trafiłeś. Świadczymy usługi renowacji drzwi drewnianych, bo wiemy dobrze, że oprócz zdolności manualnych, doświadczenia i wiedzy z zakresu odnawiania, konieczne jest posiadanie odpowiedniego miejsca do pracy oraz narzędzi, niezbędnych do przeprowadzenia renowacji.

Renowację drzwi przeprowadzamy w naszej pracowni, na ul. Wajdy 1 w Tarnowskich Górach. To tutaj trafiają drzwi, które poddawane są wszystkim niezbędnym procesom, a ty zyskujesz czystą przestrzeń w użytkowanym domu. Jedynie prace związane z odnowieniem ościeżnic przeprowadzane są u klienta.

Pracujemy w ustalonych wcześniej godzinach, a zakres prac szacujemy już na etapie wyceny, dzięki czemu jesteśmy w stanie podać realny czas pracy w Twoim domu. Przy pracach wstępnych, polegających na oczyszczaniu powierzchni, stosujemy przenośne odciągi oraz odkurzacze przemysłowe, tak by praca była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców.

Wykonywane usługi obejmują: oczyszczenie stolarki, konserwację elementów drewnianych i naprawy stolarskie, uzupełnienie ubytków, konserwację i naprawę okuć, a w przypadku drzwi zewnętrznych dodatkowe zabezpieczenie impregnatem przed czynnikami atmosferycznymi. Następnie pokrycie przygotowanej powierzchni woskiem twardym olejnym lub olejem stosowanym na zewnątrz. Dodatkowo, świadczymy również usługi wymiany przeszkleń i renowację witraży.

Drewno to szlachetny, naturalny materiał, który szczególnie w zamierzchłych czasach, był bardzo często stosowany podczas budowy i wykańczania budynków. Dziś nowe drzwi drewniane, stylizowane na klasyczne, kosztują krocie i są towarem luksusowym. Bo drewno doskonale izoluje, a do tego pozwala na swobodną cyrkulację powietrza. Jednakże, z biegiem czasu drewniane drzwi tracą swój pierwotny wygląd, ich powierzchnia ściera się i szarzeje, a wszelkiego rodzaju zarysowania i ubytki powstałe podczas użytkowania, stają się coraz bardziej widoczne.
Pierwszym odruchem w takim przypadku jest chęć wymiany drzwi na nowe. Tymczasem warto zachować perełki sztuki stolarskiej, których już coraz mniej w naszej przestrzeni. Jeśli stare drzwi drewniane do tego  mają klasyczny wygląd, renowacja może przynieść zaskakujące efekty. Drzwi z drewna zyskają drugie życie, ocieplą wnętrze i same w sobie, staną się ponadczasową ozdobą domu.

renowacja drzwi drewnianych_realizacja drzwi zewnętrznych w kamienicy, Tarnowskie Góry

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy inwestycja w odnawianie drzwi ma sens, to pragniemy tylko nadmienić, że naszą misją jest ratowanie starych mebli i innych elementów stolarki. Dlaczego? Bo zachęcamy tym do dbania o środowisko, bo zamiana na nowsze to często generowanie kolejnych ton śmieci które po kilku latach użytkowania nie spełniają swojej funkcji.
Dokonując renowacji drzwi drewnianych, dążymy do tego by e
fekt końcowy był jak najbardziej zbliżony do oryginalnego wyglądu. Chcemy by klient poczuł klimat dawnych epok i to właśnie solidne, stare, zdobione drzwi są w stanie ten klimat, na nowo wprowadzić do wnętrza. 

Renowacja drzwi drewnianych – ile to kosztuje?

Zajrzyj do naszego przykładowego Cennika i zapoznaj się z widełkami cenowymi. Pamiętaj jednak, że do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, dlatego najlepiej będzie jak się z nami skontaktujesz mailowo kontakt@stoglarnia.pl przysyłając wymiary oraz zdjęcia drzwi. Wyceny dokonujemy do 2 dni roboczych, dzięki czemu zyskujesz niezobowiązującą informację odnośnie ceny renowacji. Terminy ustalamy indywidualnie, z minimum 4-miesięcznym wyprzedzeniem czasowym.

Stale doskonalimy naszą wiedzę i umiejętności, a do każdej renowacji podchodzimy z ogromnym zaangażowaniem. Bo bardzo nas cieszy ratowanie Waszych skarbów. Pamiętaj! Masz stare drzwi drewniane? Niy wyciepuj! #inoniynahasiok

 ➡️ Masz stary mebel? Nie wyrzucaj. Daj mu drugie życie.

FAQ
– często zadawane pytania

Niestety nie.  Świadczymy tylko kompleksowe usługi renowacji, nie naprawiamy miejscowych ubytków.

Współpracujemy ze sprawdzoną firmą transportową, której usługi możemy polecić. Koszt transportu drzwi do i z warsztatu ponosi klient i jest uzależniony od odległości.

Kwestię drzwi zastępczych bierze na siebie klient, z uwagi na różnorodność wymiarów oraz możliwości finansowe.

Niestety nie. Naszą pasją są stare, drewniane drzwi. To materiał z którym pracujemy na co dzień i który jest nam znany.

Nie. Specjalizujemy się w renowacji drzwi drewnianych. Nie rekonstruujemy dużych ubytków (typu: brakuje połowy drzwi) ani tym bardziej całych drzwi, na podstawie zdjęcia. 

drugie życie mebli

Warsztaty Odnawiania Mebli

Co zrobić ze starymi meblami? Odnowić! Weź udział w weekendowych warsztatach Drugie Życie Mebli i poznaj tajniki odnawiania!​

meble do kupienia

Szukasz mebli do domu?

Sprawdź w sklepie dostępne od ręki perełki meblowe po metamorfozie.

Shopping Cart
Dowiedz się pierwszy! Podaj adres e-mail na który wyślemy powiadomienie o dostępności.