fbpx
ul. Wajdy 1, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 511 989 041
kontakt@stoglarnia.pl

Warsztaty

miejsce spotkań rzemieślników

Warsztaty w Stoglarni

Jesteś początkującym amatorem i chcesz własnym sumptem odnowić stare meble ale nie wiesz jak się do tego zabrać? A może chcesz własnoręcznie sklecić swój pierwszy przedmiot użytkowy z drewna? Lub chodzi Ci po głowie jedyny i niepowtarzalny dodatek do wnętrza? Z myślą o Tobie organizujemy warsztaty rzemieślnicze i rękodzielnicze w Stoglarni! 

Stoglarnia zaprasza na warsztaty (weekendowe oraz popołudniami w tygodniu), podczas których pod okiem doświadczonych praktyków, tchniesz w stare meble drugie życie, zrobisz coś z niczego czyli zaprojektujesz i samodzielnie skonstruujesz swój pierwszy przedmiot użytkowy z drewna czy też stworzysz jedyną i niepowtarzalną dekorację do domu.

Zamów Voucher dla bliskiej osoby!

Kilka słów o Voucherze:

 • jest jednorazowy
 • do wykorzystania na dowolnie wybrane warsztaty w SToGlarni, ul. Wajdy 1, Tarnowskie Góry
 • termin realizacji 12 m-cy
 • przy rejestracji online należy podać kod Vouchera
 • jeśli wartość wskazana na Voucherze przekracza wartość usługi, pozostałe środki nie podlegają zwrotowi w gotówce lub innych usługach
 • sam Voucher nie może być zamieniony w całości ani w części na gotówkę

Jak zamówić?

Formularz zamówienia

Nadchodzące wydarzenia

Zapraszamy na warsztaty do SToGlarni!

Oferta warsztatów

„Drugie życie mebli” czyli cykliczne warsztaty odnawiania mebli.

Warsztaty weekendowe, skierowane dla początkujących.
Podczas jednej sesji warsztatowej, możesz samodzielnie odnowić mały mebel, który przynosisz ze sobą na warsztaty. 

Jak wyglądają warsztaty?

W zależności od stanu mebla, przechodzimy przez kolejne etapy pracy z meblem: usuwamy stare powłoki farby, czyścimy za pomocą narzędzi ręcznych (skrobaki i cykliny) oraz elektronarzędzi (szlifierki), a następnie malujemy, bejcujemy i utrwalamy woskiem lub lakierem. Wzajemna inspiracja i nauka gwarantowane!

Jak się przygotować?

Zarezerwuj weekend, koniecznie ubierz robocze ciuchy, zabierz mebel do odnowienia (może być w stanie krytycznym ale nie agonalnym 😉 ), kreatywność i pogodne nastawienie. Resztę zapewnia Stoglarnia.

Uwaga!
Jeżeli nie masz własnego mebla, wystarczy że poinformujesz nas o tym fakcie przed warsztatami.  Za symboliczną dodatkową opłatą, istnieje możliwość pracy na naszych skarbach z odzysku.

Kto prowadzi?

Ania ze SToGlarni. SToGlarnia to miejsce spotkań rzemieślników, zlokalizowane w Tarnowskich Górach, na ul. Wajdy 1. Warsztat i kameralne miejsce pracy twórczej, głównie pracy z drewnem, a także miejsce spotkań dedykowane dla lokalnych artystów rzemieślników.

Do dyspozycji mamy 6 stołów roboczych, w tym dwie wiekowe strugnice.
Na wyposażeniu narzędzia ręczne i elektronarzędzia, a także produkty niezbędne do wykończenia mebli.
Idea odnawiania mebli jest bliska naszemu sercu. #niynahasiok

Cykliczne warsztaty stylizacji mebli „Kolorowe PRLove”.

Warsztaty jednodniowe, skierowane dla lubiących eksperymentowanie ;).

Jak wyglądają warsztaty? 

Na warsztatach stylizujemy  małe meble z PRL-u, tj.: stoliki RTV, stoliki kawowe, półki, małe szafki nocne, drewniane krzesła (na tych warsztatach nie odnowimy tapicerki!), półki i ramy. Wykorzystujemy do tego celu farby kredowe oraz dodatki w postaci przecierek, wzorów i szablonów. Wzajemna inspiracja i nauka gwarantowane!
Uwaga! Meble pokryte białą emalią nie nadają się na warsztaty. Z uwagi na ograniczony zakres czasu, nie zdążymy ich odpowiednio przygotować.

Jak się przygotować?

Zarezerwuj kilka wolnych godzin w sobotę, koniecznie ubierz robocze ciuchy, zabierz mebelek, kreatywność i pogodne nastawienie. Resztę zapewnia Stoglarnia.

Uwaga, uwaga!
Nie masz mebla? Daj nam znać. Za dodatkową symboliczną opłatą, istnieje możliwość pracy na naszych skarbach z odzysku.

Kto prowadzi?

 

Ania ze SToGlarni. SToGlarnia to miejsce spotkań rzemieślników, zlokalizowane w Tarnowskich Górach, na ul. Wajdy 1. Warsztat i kameralne miejsce pracy twórczej, głównie pracy z drewnem, a także miejsce spotkań dedykowane dla lokalnych artystów rzemieślników.

Do dyspozycji mamy 6 stołów roboczych, w tym dwie wiekowe strugnice.
Na wyposażeniu narzędzia ręczne i elektronarzędzia, a także produkty niezbędne do wykończenia mebli.
Idea odnawiania mebli jest bliska naszemu sercu. #niynahasiok

Drewnowanie czyli cykliczne warsztaty „Od pomysłu do realizacji”.

Warsztaty skierowane dla początkujących.
Własnoręcznie wykonaj mały przedmiot użytkowy z drewna! Każde warsztaty posiadają temat przewodni, tak by zmieścić się w zaplanowanym czasie. Dotychczas na warsztatach uczestnicy tworzyli drewniane skrzynki (na biżuterię, szaliki czy też inne skarby) oraz półki na wino z uchwytami na kieliszki. 

Jak wyglądają warsztaty? 

 • Etap I – koncepcja.
  Przed warsztatami zastanów się jak chcesz by wyglądał przedmiot który zamierzasz wykonać. Dokładnie, ze szczegółami, jakie ma mieć wymiary, ile np. kieliszków ma pomieścić (jak dużych ). Czy efekt końcowy to stan surowy, czy chcesz uzyskać efekt postarzanego drewna lub może jednak pomalujesz farbami albo lakiero-bejcą tak by dopasować do wnętrza. Pamiętaj! Efekt końcowy zależy tylko od Ciebie i Twojej kreatywności. 
 • Etap II – projekt.
  Na warsztatach otrzymasz kartkę papieru i rozrysujesz swój projekt dzięki czemu wyliczysz ile materiału będziesz potrzebować. To również ważna informacja dla prowadzącego, który może podpowiedzieć Ci co można zmienić/ulepszyć w Twoim projekcie.
 • Etap III – realizacja.
  Przygotuj się na pracę fizyczną (wzrost poziomu endorfin gwarantowany ). A więc: szlifujesz szlifierką, przycinasz pilarką, wycinasz wyrzynarką, zbijasz lub skręcasz za pomocą wkętarki, możesz też użyć kołków do połączeń. Jeżeli czasu wystarczy możesz skorzystać z dostępnych farb i lakierów by uzyskać oczekiwany efekt końcowy. Gotowy przedmiot zabierasz ze sobą do domu.

Jak się przygotować?

Zarezerwuj cały dzień, koniecznie ubierz robocze ciuchy (na miejscu otrzymasz fartuch oraz podstawowe środki ochrony BHP, jednak pracujemy fizycznie, tak więc długie spodnie oraz drogie Panie zalecamy obuwie na płaskim obcasie). Zabierz kreatywność i pogodne nastawienie.
Potrzebne do pracy materiały, narzędzia i przekąski zapewniają Drewnowanie i Stoglarnia.

Kto prowadzi? 

Drewnowanie czyli lokalny fachman z Gór.  W wersji oficjalnej: DREWNOwanie powstało z potrzeby tworzenia rzeczy niezwykłych, łączących różne pomysły, techniki i materiały, aby nieść radość użytkowania rzeczy niebanalnych w codziennym życiu.

A mniej oficjalnie: powiedzieć, że dłubanie w drewnie sprawia Tomkowi,  wielką frajdę, to nic nie powiedzieć. Najczęściej tworzy rzeczy z potrzeby chwili.  Wymyśla na bieżąco i projektuje w najmniej spodziewanych sytuacjach. Znak rozpoznawczy – lampy z drewnianych zębatek. 

Cykliczne warsztaty zielonych dekoracji do domu z kreatywnym leśnikiem z In the Woods.

Warsztaty dla osób lubiących naturalne dekoracje.

Jak wyglądają warsztaty?

Podczas warsztatów masz okazję pracować z naturalnymi i upcyklingowanymi materiałami. Każde warsztaty mają swój temat przewodni. W trakcie warsztatów wykonasz zieloną dekorację, którą po warsztatach zabierzesz ze sobą do domu. Do tej pory wykonywaliwaśmy: wianki świąteczne oraz dekorację ścienną z mchu.

Jak się przygotować?

Zarezerwuj kilka wolnych godzin w sobotę lub niedzielę, ubierz robocze ciuchy, zabierz kreatywność i pogodne nastawienie. Resztę zapewnia In the woods i Stoglarnia.

Kto prowadzi?

In the woods czyli niezwykle kreatywna Magda. Z wykształcenia leśnik i florystka. Z połączenia tych dwóch pasji powstało In the woods czyli leśna pracownia.

Inspiracją dla Magdy jest natura, najczęściej wykorzystuje naturalne materiały do tworzenia oryginalnych dekoracji. W głowie ciągle kotłują się jej nowe pomysły, którymi chętnie dzieli się z innymi.

Warsztaty makramy czyli cykliczne warsztaty plecenia makram dla miłośników stylu boho, spragnionych chwili relaksu i wyciszenia.

Gwarantujemy relaks i  wyciszenie poprzez skupienie!  Spotkaj się z Inspiradonią i uwolnij swoją kreatywność w miejscu spotkań rzemieślników jakim jest Stoglarnia!

Zapraszamy Was do plecenia makram od podstaw. Inspiradonia wprowadzi Cię w świat podstawowych splotów, dzięki którym będziesz w stanie wykonać makatkę ścienną o wymiarach ok. 30 x 60 cm, kwietnik wiszący lub łapacz snów.

Jak się przygotować?

Zarezerwuj kilka godzin we wtorek po południu, koniecznie zabierz dobry humor i pogodne nastawienie. Potrzebne do pracy materiały, narzędzia i przekąski zapewniają Inspiradonia i Stoglarnia.

Kto prowadzi?

Inspiradonia czyli pokoleniowa pasja do makramy:)

Pod nazwą Inspiradonia kryje się Anna Komora. To pasjonatka rękodzieła wszelkiej maści (od zawsze). Od kilku lat powróciła do sztuki MAKRAMY, którą nauczyła ją w dzieciństwie jej babcia 💓.
Dzisiaj jej prace ozdabiają wnętrza domów, restauracji czy stanowią wyjątkowe tła dekoracji ślubnych, a warsztaty, które prowadziła do tej pory zainspirowały makramą już sporą liczbę osób, w tym młodzież, która ochoczo zapaliła się do pracy twórczej.

Do tej pory gościliśmy:

Warsztaty dekoracji: ściana antyczna podczas których pracowaliśmy na panelu (płycie mdf), na którym wykonane zostały techniki dekoracyjne w stylu Antique Wall (antycznej sytej ściany), dającej efekt betonu. Panel można potraktować jak obraz, który z powodzeniem może stanowić naścienną, oryginalną i niepowtarzalną dekorację.

Woods & Crafts czyli Sabina Wszołek, która uwielbia w swojej pracy praktycznie wszystko…

Malowanie mebli, duże lub całkiem małe projekty, każdy daje jej dużo satysfakcji. Inspiracje do pracy czerpie z codziennego życia, z ulicy, z kolorów które ją otaczają, z podróży. Bardzo cieszy ją praca z drewnem, jego zapach, struktura i fakt, że to naturalny surowiec pozwala się dobrze czuć w jego otoczeniu.

Autoryzowany stokista Farb Kredowych Nordic Chic. Ma duże doświadczenie w pracy z farbami, ostatnio również odkrywa inne, nietuzinkowe struktury dekoracyjne, takie jak beton, którym zaraża podczas warsztatów w swojej pracowni w Bochni lub gościnnych, w innych miejscach w Polsce.

Warsztaty produktowe mają na celu zaprezentowanie gamy produktów używanych do odnawiania mebli, dekoracji lub DIY, szerszemu gronu potencjalnych użytkowników.
Uczestnicy warsztatów mają niepowtarzalną okazję by przetestować produkty oraz zdobyć cenną wiedzę, jak należy pracować m.in. z narzędziami lub farbami. Wszystkie prace wykonane podczas warsztatów uczestnicy zabierają ze sobą do domu. Dodatkowo, częstą praktyką jest specjalna oferta promocyjna dla uczestników warsztatów.
Dla producentów lub dystrybutorów jest to nie tylko możliwość przedstawienia swojej oferty ale także niecodzienna okazja do prezentacji możliwości oferowanych produktów oraz przekazania konkretnej wiedzy, związanej z tym produktem.

Do tej pory gościliśmy:

Jeger – producent farb kredowych, z którym kreatywnie malowaliśmy meble.
Wolfcraft – producent narzędzi ręcznych do pracy z drewnem, z którym uczyliśmy się łączeń kołkowych w drewnie oraz postarzania drewna.
Vintro Paint Polska – dystrybutor farb kredowych, z którym uczyliśmy się stylizacji farbami kredowymi.
Unikalną Dremel – ambasadorkę narzędzi do DIY firmy Dremel, dzięki której mogliśmy poznać tajniki grawerowania oraz wypalania drewna.

 

 

Galeria warsztatów

Drewnowanie czyli od pomysłu do realizacji

Zielone dekoracje z In the Woods

Pasjomatkowe dekoracje-relaksacje

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dla branży szkoleniowej, pragniemy poinformować, że w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia uczestników warsztatów oraz osób prowadzących, wdrożyliśmy dodatkowe procedury bezpieczeństwa.

Szczegółowe informacje są dostępne w naszym  Regulaminie Warsztatów.
Natomiast najważniejsze wytyczne odnośnie przestrzegania nowych wymagań, znajdą Państwo w mailu potwierdzającym rejestrację na wydarzenie.

Najszybciej dotrze do Ciebie nasz Stoglarniany Gołąb pocztowy czyli nasz newsletter. Dowiedz się pierwszy!

Najnowsze informacje o warsztatach i innych wydarzeniach, znajdziesz również na naszej stronie internetowej, w zakładce Wydarzenia.  Zapraszamy również do polubienia strony SToGlarnia na Facebooku.

Grupa minimalna to 3 osoby. Maksymalna ilość uczestników biorących udział w warsztatach to 6 osób (ilość miejsc warsztatowych jest ograniczona).

Zależy nam na kameralnej atmosferze, dzięki której prowadzący warsztaty ma szansę dotrzeć do każdego uczestnika.

O ubraniu roboczym (najlepiej z długimi rękawami i spodniami) oraz pełnym obuwiu (japonkom w sezonie letnim mówimy zdecydowane: nie!). Zapewniamy fartuchy (jednorazowe lub materiałowe) oraz podstawowe środki ochrony BHP (m.in. rękawice, okulary, zatyczki do uszu), jednakże praca z farbami czy też praca z drewnem  (i elektronarzędziami) to praca fizyczna. Wygodny i zapewniający podstawową ochronę strój, to połowa gwarancji udanych warsztatów. 😉

Na stronie Wydarzenia przejdź do formularza Rejestracji (rozwinie się po kliknięciu w przycisk Rejestracja) i uzupełnij wymagane pola (Imię, Nazwisko, adres E-mail oraz numer Telefonu), a następnie wyślij zgłoszenie.

Pamiętaj również, że dopiero dokonanie płatności za bilet daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Płatności możesz dokonać poprzez przelew standardowy, na podany numer konta bankowego: 18 1050 1386 1000 0092 5241 3951 (szczegółowe dane do przelewu otrzymasz mailem).

W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy warsztaty@stoglarnia.pl  lub przez Messengera na Facebooku.

Pamiętaj również, że dopiero dokonanie płatności daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Tak, najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów poinformuj nas o tym mailowo (warsztaty@stoglarnia.pl). Przelew zwrotny zostanie dokonany do 3 dni roboczych, na konto z którego wpłynęły pieniądze. Przelew zwrotny zostanie pomniejszony o 30 zł kosztów organizacyjnych.
Rezygnacja z warsztatów w terminie późniejszym niż 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów, nie podlega zwrotowi pieniędzy.

Tak! Możesz w tym celu  przesłać do nas informację na adres mailowy: kontakt@stoglarnia.pl.
Zapoznamy się z Twoją propozycją i w ciągu 5 dni roboczych, skontaktujemy z Tobą bezpośrednio w celu omówienia szczegółów, bądź doprecyzowania Twojego pomysłu.

Nie, na tą chwilę nie przewidujemy organizowania warsztatów poza Stoglarnią (za bardzo nam się ta przestrzeń podoba 😉 ). Możemy jednak zorganizować warsztaty zamknięte, tylko dla pracowników jednej firmy. Skontaktuj się w tym celu z nami, by omówić szczegóły współpracy: kontakt@stoglarnia.pl.

Nie jest to żelazną regułą, ale tak. Podczas wszystkich warsztatów są robione zdjęcia. Skupiamy się jednak na efektach naszej pracy, prezentując dzieła warsztatowe i unikając prezentacji wizerunków uczestników (spełniamy jednakże indywidualne życzenia, jeżeli ktoś na własne życzenie Nam zapozuje ;)).

Jeżeli nie wyrażasz  zgody, daj nam znać przed rozpoczęciem warsztatów.

Covid-19 wytyczne dla branży szkoleniowej.

Główne wytyczne dot. COVID-19:

 • dostosowujemy liczbę uczestników warsztatów do obowiązujących przepisów (nasze grupy stają się jeszcze bardziej kameralne);
 • zapewniamy zwiększenie fizycznej odległości między uczestnikami wydarzenia min. 2 metry;
 • obowiązkowa dezynfekcja dłoni przez uczestników oraz organizatorów  wydarzenia przed wejściem na teren wydarzenia;
 • obowiązkowe jest stosowanie przez uczestników oraz organizatorów  wydarzenia środków ochrony osobistej – maseczek / przyłbic i jednorazowych rękawiczek (także w trakcie samego wydarzenia);
 • zaleca się szczególnie, aby w wydarzeniach nie brały udział osoby powyżej 70 roku życia i posiadające choroby przewlekłe;
 • w przypadku wystąpienia niepokojących objawów w dniu wydarzenia uczestnik nie powinien na nie przychodzić, powinien pozostać w domu, postępować zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego / Ministerstwa Zdrowia i skontaktować się niezwłocznie z lekarzem lub powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogorszenia się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować o swoich objawach.
Szczegółowe informacje odnośnie wdrożonych przez nas dodatkowych procedur bezpieczeństwa dostępne są w Regulaminie Warsztatów Stoglarni.