Warsztaty w Stoglarni
Jesteś początkującym amatorem i chcesz własnym sumptem odnowić stare meble ale nie wiesz jak się do tego zabrać? A może chcesz własnoręcznie sklecić swój pierwszy przedmiot użytkowy z drewna? Lub chodzi Ci po głowie jedyny i niepowtarzalny dodatek do wnętrza? Z myślą o Tobie organizujemy warsztaty rzemieślnicze i rękodzielnicze w Stoglarni!
Stoglarnia zaprasza na warsztaty (weekendowe oraz popołudniowe), podczas których pod okiem doświadczonych praktyków, tchniesz w stare meble drugie życie, zrobisz coś z niczego czyli zaprojektujesz i samodzielnie skonstruujesz swój pierwszy przedmiot użytkowy z drewna czy też stworzysz jedyną i niepowtarzalną dekorację do domu.
Oferta warsztatów
„Drugie życie mebli” czyli cykliczne warsztaty odnawiania mebli.
Warsztaty weekendowe, skierowane dla początkujących.
Podczas jednej sesji warsztatowej, poprowadzimy Cię przez wszystkie etapy dzięki którym samodzielnie odnowisz mały mebel, który przynosisz ze sobą na warsztaty.
Jak wyglądają warsztaty?
W zależności od stanu mebla, przechodzimy przez kolejne etapy pracy z meblem: usuwamy stare powłoki farby, czyścimy za pomocą narzędzi ręcznych (skrobaki i cykliny) oraz elektronarzędzi (szlifierki), a następnie malujemy, bejcujemy i utrwalamy woskiem lub lakierem. Wzajemna inspiracja i nauka gwarantowane!
Jak się przygotować?
Zarezerwuj weekend, koniecznie ubierz robocze ciuchy, zabierz mebel do odnowienia (np. drewniane krzesło, wieszak, stolik nocny, stolik kawowy, mała szafka), kreatywność i pogodne nastawienie. Wszystkie potrzebne materiały i narzędzia zapewnia Stoglarnia.
Uwaga!
Jeżeli nie masz własnego mebla, wystarczy że poinformujesz nas o tym fakcie przed warsztatami. Za symboliczną dodatkową opłatą 40 zł, istnieje możliwość pracy na naszych skarbach z odzysku.
Warsztaty skierowane dla osób początkujących, amatorów odnawiania oraz miłośników starych krzeseł i foteli tapicerowanych.
Podczas jednej sesji warsztatowej, samodzielnie odnowisz prosty fotel lub krzesło tapicerowane, które przynosisz ze sobą na warsztaty. Nie masz mebla a koniecznie chcesz się nauczyć? Nic straconego! Daj znam znać. Przygotujemy dla Ciebie jakąś perełkę.
Jak wyglądają warsztaty?
Na warsztatach nauczysz się jak krok po kroku odnowić mebel tapicerowany. Pracujesz na swoim meblu, który przynosisz ze sobą oraz korzystasz z dostępnych u nas tkanin tapicerskich, narzędzi i produktów potrzebnych do odnowienia mebla.
Istnieje możliwość pracy na tkaninie którą również przyniesiesz ze sobą (pod warunkiem, że wiesz ile jej będziesz potrzebować ). Odnowiony mebel zabierasz ze sobą do domu.
W trakcie warsztatów nauczysz się oceniać stan mebla, usuwać starą tapicerkę, nauczysz się kroić nową tkaninę wg. wymiarów starej tapicerki, oswoisz się z maszyną do szycia oraz zszywaczem tapicerskim, a także poznasz przydatne triki tapicerskie, które na pewno sprawdzą się przy Twoich kolejnych, domowych projektach. Dodatkowo również wspólnie zatroszczymy się o ramę fotela lub krzesła i nadamy jej nowy, odświeżony wygląd.
A to wszystko pod okiem Mistrza w swoim fachu, tapicera z 20-letnim stażem, który mierzył się z niejednym meblowym potworem w swojej karierze.
Drewnowanie czyli cykliczne warsztaty „Od pomysłu do realizacji”.
Warsztaty skierowane dla początkujących.
Własnoręcznie wykonaj mały przedmiot użytkowy z drewna! Każde warsztaty posiadają temat przewodni, tak by zmieścić się w zaplanowanym czasie. Dotychczas na warsztatach uczestnicy tworzyli drewniane skrzynki (na biżuterię, szaliki czy też inne skarby) oraz półki na wino z uchwytami na kieliszki.
Jak wyglądają warsztaty?
- Etap I – koncepcja.
Przed warsztatami zastanów się jak chcesz by wyglądał przedmiot który zamierzasz wykonać. Dokładnie, ze szczegółami, jakie ma mieć wymiary, ile np. kieliszków ma pomieścić (jak dużych ). Czy efekt końcowy to stan surowy, czy chcesz uzyskać efekt postarzanego drewna lub może jednak pomalujesz farbami albo lakiero-bejcą tak by dopasować do wnętrza. Pamiętaj! Efekt końcowy zależy tylko od Ciebie i Twojej kreatywności. - Etap II – projekt.
Na warsztatach otrzymasz kartkę papieru i rozrysujesz swój projekt dzięki czemu wyliczysz ile materiału będziesz potrzebować. To również ważna informacja dla prowadzącego, który może podpowiedzieć Ci co można zmienić/ulepszyć w Twoim projekcie. - Etap III – realizacja.
Przygotuj się na pracę fizyczną (wzrost poziomu endorfin gwarantowany ). A więc: szlifujesz szlifierką, przycinasz pilarką, wycinasz wyrzynarką, zbijasz lub skręcasz za pomocą wkętarki, możesz też użyć kołków do połączeń. Jeżeli czasu wystarczy możesz skorzystać z dostępnych farb i lakierów by uzyskać oczekiwany efekt końcowy. Gotowy przedmiot zabierasz ze sobą do domu.
Jak się przygotować?
Warsztaty witrażowe dla początkujących.
Na przełomie XIX i XX wieku Louis Comfort Tiffany wynalazł nowy rodzaj szkła, tak zwane szkło opakowe (nieprzeźroczyste i pólprzeźroczyste), oraz szkło irydyzowane (słynne szkło Favrile). Na jednej tafli szklanej łączył kilka kolorów, które przenikały się nawzajem i tworzyły smugi. Dzięki temu mógł ograniczyć malowanie szkła, a wiele detali oddawał przez dobór odpowiednich fragmentów szkła. Zabieg
ten dodawał lekkości kompozycji witraży, przy zachowaniu głębi koloru wynikającego z barwienia szkła w masie. Tiffany wprowadził także nową, trwalszą i bardziej finezyjną, technikę łączenia szkieł witrażowych – przez owijanie elementów folią miedzianą i lutowanie cyną, którą stosował głównie przy wykonywaniu słynnych lamp Tiffany`ego.
Jak wyglądają warsztaty?
W trakcie warsztatów wykonasz swój pierwszy, mały, szklany witraż. Może to być zawieszka dekoracyjna o wysokości 15-20 cm (idealna do wykonania w trakcie krótkich warsztatów popołudniowych), świecznik lub witraż stojący (realny do wykonania podczas weekendowych warsztatów). Poprowadzimy Cię przez wszystkie etapy powstawania witraży. Nauczysz się jak przenieś wybrany szablon na szkło, jak wycinać, szlifować i owijać taśmą miedzianą szkło, a także jak lutować kawałki i patynować cynę.
Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały (szkło witrażowe, taśmę miedzianą, druty miedziane, cynę i patynę) a także niezbędne narzędzia. Gotowy witraż zabierasz ze sobą do domu.
Jak się przygotować?
Zarezerwuj kilka godzin w tygodniu po południu lub w weekend, koniecznie zabierz dobry humor i pogodne nastawienie.
Warsztaty makramy czyli cykliczne sznurków wyplatanie.
Warsztaty odpowiednie również dla młodzieży.
Jak wyglądają warsztaty makramy?
W standardowej ofercie mamy dwa rodzaje warsztatów: weekendowe warsztaty makramy (trwające do 5 godzin) oraz popołudniowe warsztaty makramy odbywające się we wtorki lub piątki.
Na warsztatach popołudniowych, trwających 2,5 – 3 godz. uczestnicy tworzą własnoręcznie jeden przedmiot dekoracyjny z makramy. O wybór przedmiotu prosimy uczestników już w trakcie rejestracji na warsztaty. Są to:
– makatka ścienna o wymiarach ok. 30 x 60 cm,
– kwietnik wiszący,
– łapacz snów.
Podczas warsztatów weekendowych uczestnicy uczą się technik oraz splotów większych i bardziej czasochłonnych projektów, jak np. lampiony lub poszewki na poduszki.
Każdy uczestnik pracuje na specjalnie przygotowanych sznurkach, drewnianych drążkach i koralikach, dodatkowo otrzymuje również indywidualny zestaw pomocniczy ze splotami.
Na warsztatach otrzymasz wygodne stanowisko do pracy oraz nauczysz się technik wyplatania podstawowych splotów.
Gotowy przedmiot zabierasz ze sobą do domu.
Na dotychczasowych warsztatach uczestniczki w pełni puszczały wodze fantazji i kończyły swoje prace z poczuciem pełnej satysfakcji z własnych umiejętności. Jeżeli chcesz nauczyć się wyplatania makramy i posiąść nowe umiejętności lub podszlifować te, które już masz, a przy tym zrelaksować się i spędzić miło czas w inspirującym towarzystwie to zapraszamy serdecznie! Makrama może być również ciekawym prezentem dla mamy, babci, przyjaciółki czy teściowej.
Jak się przygotować?
Zarezerwuj kilka godzin we wtorek po południu lub w weekend, koniecznie zabierz dobry humor i pogodne nastawienie.
Warsztaty zielonych dekoracji czyli udekoruj zielenią swój dom.
Warsztaty odpowiednie również dla młodzieży.
Jak wyglądają warsztaty?
W stałej ofercie warsztaty zielonych dekoracji odbywają się w dwóch trybach: weekendowe warsztaty (trwające do 5 godzin) oraz popołudniowe warsztaty odbywające się we wtorki lub piątki.
Na warsztatach zielonych dekoracji uczestnicy tworzą własnoręcznie zieloną dekorację, którą po warsztatach zabierają ze sobą do domu. Każde warsztaty posiadają swój motyw przewodni. Mogą to być dekoracje:
– z mchu chrobotka
– las w słoiku i kokedama
– czy też wianki świąteczne.
Jak się przygotować?
Zarezerwuj kilka godzin tylko dla siebie, koniecznie zabierz dobry humor i pogodne nastawienie.
Do tej pory gościliśmy:
Warsztaty dekoracji: ściana antyczna podczas których pracowaliśmy na panelu (płycie mdf), na którym wykonane zostały techniki dekoracyjne w stylu Antique Wall (antycznej sytej ściany), dającej efekt betonu. Panel można potraktować jak obraz, który z powodzeniem może stanowić naścienną, oryginalną i niepowtarzalną dekorację.
Warsztaty Powertex czyli rzeźba anioła.
Marka Powertex jest gwarancją najlepszych materiałów stworzonych dla artystów i twórców. Powertex jest bardzo wszechstronnym, przyjaznym dla środowiska medium na bazie wody. Powertex jest preparatem gotowym do użycia. Jest to produkt bezpieczny dla ludzi i środowiska mogą z nim pracować również dzieci. Świadectwem bezpieczeństwa jest certyfikat Art&Creative Materials Institute Certified AP. Praca z utwardzaczami to praca głównie na tak zwanych materiałach chłonnych, takich jak tkanina, papier, karton, skóry, itp. Powertex można łączyć z samoutwardzalnymi glinami, betonem, kamieniem, ceramiką, drewnem, piaskiem.
W połączeniu z innymi produktami marki Powertex, takimi jak Stone Art, Easy 3d flex, barwnikami Powercolor i Colorticx, Powerprint, czy Rusty Powder można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Dzięki produktom możesz stworzyć rzeźby ogrodowe, Home Decor, niepowtarzalną biżuterię, i wiele więcej! Żaden inny produkt nie jest tak uniwersalny i nie daje tak wielu możliwości, jak Powertex.
Warsztaty produktowe mają na celu zaprezentowanie gamy produktów używanych do odnawiania mebli, dekoracji lub DIY, szerszemu gronu potencjalnych użytkowników.
Uczestnicy warsztatów mają niepowtarzalną okazję by przetestować produkty oraz zdobyć cenną wiedzę, jak należy pracować m.in. z narzędziami lub farbami. Wszystkie prace wykonane podczas warsztatów uczestnicy zabierają ze sobą do domu. Dodatkowo, częstą praktyką jest specjalna oferta promocyjna dla uczestników warsztatów.
Dla producentów lub dystrybutorów jest to nie tylko możliwość przedstawienia swojej oferty ale także niecodzienna okazja do prezentacji możliwości oferowanych produktów oraz przekazania konkretnej wiedzy, związanej z tym produktem.
Do tej pory gościliśmy:
Jeger – producent farb kredowych, z którym kreatywnie malowaliśmy meble.
Wolfcraft – producent narzędzi ręcznych do pracy z drewnem, z którym uczyliśmy się łączeń kołkowych w drewnie oraz postarzania drewna.
Vintro Paint Polska – dystrybutor farb kredowych, z którym uczyliśmy się stylizacji farbami kredowymi.
Unikalną Dremel – ambasadorkę narzędzi do DIY firmy Dremel, dzięki której mogliśmy poznać tajniki grawerowania oraz wypalania drewna.
Najbliższe terminy warsztatów
Warsztaty zielonych dekoracji
- Warsztaty zeilonych dekoracji Piątek, 26 marca, od 17:30 do 20:30
Warsztaty odnawiania mebli
- Warsztaty odnawiania mebli Weekendowe 17-18 kwietnia, od 10:00 do 16:00, bilety 399 zł
Warsztaty Drewnowanie
- Warsztaty Drewnowanie Weekendowe, 24-25 kwietnia, od 10:00 do 16:00, bilety 399 zł
Warsztaty makramy
- Warsztaty Makramy Piątek, 23 kwietnia, od 17:30 do 20:30, bilety 150 zł
Akademia Vintro
- Akademia Vintro 27 kwietnia, od 17:30 do 20:00, bilety 99 zł
Galeria warsztatów
Zamów Voucher dla bliskiej osoby!
Kilka słów o Voucherze:
- jest jednorazowy
- do wykorzystania na dowolnie wybrane warsztaty w SToGlarni, ul. Wajdy 1, Tarnowskie Góry
- termin realizacji 12 m-cy
- przy rejestracji online należy podać kod Vouchera
- jeśli wartość wskazana na Voucherze przekracza wartość usługi, pozostałe środki nie podlegają zwrotowi w gotówce lub innych usługach
- sam Voucher nie może być zamieniony w całości ani w części na gotówkę
Jak zamówić?
- Zamów Voucher przez formularz zgłoszeniowy
- Wykonaj przelew na wybraną przez siebie kwotę, na dane: A2 Anna Franik ul. Gliwicka 35, 42-600 Tarnowskie Góry, nr konta bankowego: PL 18 1050 1386 1000 0092 5241 3951
- Do 2 dni roboczych, na podany w formularzy adres e-mail otrzymasz zamówiony Voucher
- Wersję do wydruku znajdziesz w załączniku, w opcji online wystarczy że przekażesz osobie obdarowanej kod vouchera, który należy podać podczas rejestracji na warsztaty
Formularz zamówienia
FAQ
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dla branży szkoleniowej, pragniemy poinformować, że w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia uczestników warsztatów oraz osób prowadzących, wdrożyliśmy dodatkowe procedury bezpieczeństwa m.in.: grupa max. 4 osoby, obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu, obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas warsztatów.
Szczegółowe informacje są dostępne w naszym Regulaminie Warsztatów.
Natomiast najważniejsze wytyczne odnośnie przestrzegania nowych wymagań, znajdą Państwo w mailu potwierdzającym rejestrację na wydarzenie.
Najszybciej dotrze do Ciebie nasz Stoglarniany Gołąb pocztowy czyli nasz newsletter. Dowiedz się pierwszy!
Najnowsze informacje o warsztatach i innych wydarzeniach, znajdziesz również na naszej stronie internetowej, w zakładce Wydarzenia. Zapraszamy również do polubienia strony SToGlarnia na Facebooku i obserwowania nas na Instagramie.
Grupa minimalna to 3 osoby. Maksymalna ilość uczestników biorących udział w warsztatach to 6 osób 4 osoby (ilość miejsc warsztatowych jest ograniczona).
Zależy nam na kameralnej atmosferze, dzięki której prowadzący warsztaty ma szansę skupić się na każdym uczestniku.
Ważne w przypadku warsztatów rzemieślniczych (odnawianie mebli, tapicerowanie czy Drewnowanie): o ubraniu roboczym (najlepiej z długimi rękawami i spodniami) oraz pełnym obuwiu (japonkom w sezonie letnim mówimy zdecydowane: nie!). Zapewniamy fartuchy (jednorazowe lub materiałowe) oraz podstawowe środki ochrony BHP (m.in. rękawice, okulary, zatyczki do uszu), jednakże praca z farbami czy też praca z drewnem (i elektronarzędziami) to praca fizyczna. Wygodny i zapewniający podstawową ochronę strój, to połowa gwarancji udanych warsztatów. 😉
Na stronie Wydarzenia masz do wyboru dwie opcje:
- szybka płatność + rejestracja w jednym,
- płatność przelewem standardowym i rejestracja poprzez formularz Rejestracji. Uzupełnij wymagane pola (Imię, Nazwisko, adres E-mail oraz numer Telefonu), a następnie wyślij zgłoszenie.
Pamiętaj, że dopiero dokonanie płatności za bilet daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!
Płatności możesz dokonać przy rejestracji szybkim przelewem online lub poprzez przelew standardowy, na podany numer konta bankowego:
18 1050 1386 1000 0092 5241 3951
A2 Anna Franik
ul. Gliwicka 35
42-600 Tarnowskie Góry
(dane do przelewu otrzymasz również w treści maila potwierdzającego rejestrację).
W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy warsztaty@stoglarnia.pl lub przez Messengera na Facebooku.
Pamiętaj również, że dopiero dokonanie płatności daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!
Tak, najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów poinformuj nas o tym mailowo (warsztaty@stoglarnia.pl). Przelew zwrotny zostanie dokonany do 3 dni roboczych, na konto z którego wpłynęły pieniądze. Przelew zwrotny zostanie pomniejszony o 30 zł kosztów organizacyjnych.
Ważne! Rezygnacja z warsztatów w terminie późniejszym niż 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów, nie podlega zwrotowi pieniędzy.
Tak! Możesz w tym celu przesłać do nas informację na adres mailowy: kontakt@stoglarnia.pl.
Zapoznamy się z Twoją propozycją i w ciągu 5 dni roboczych, skontaktujemy z Tobą bezpośrednio w celu omówienia szczegółów, bądź doprecyzowania Twojego pomysłu.
Nie, na tą chwilę nie przewidujemy organizowania warsztatów poza Stoglarnią (za bardzo nam się ta przestrzeń podoba 😉 ). Możemy jednak zorganizować warsztaty zamknięte, tylko dla pracowników jednej firmy. Skontaktuj się w tym celu z nami, by omówić szczegóły współpracy: kontakt@stoglarnia.pl.
Nie jest to żelazną regułą, ale tak. Podczas wszystkich warsztatów są robione zdjęcia. Skupiamy się jednak na efektach naszej pracy, prezentując dzieła warsztatowe i unikając prezentacji wizerunków uczestników (od czasu do czasu, spełniamy indywidualne życzenia i wykonujemy Wam pozowane zdjęcia które pozostają na pamiątkę ;)).
Jeżeli nie wyrażasz zgody, na wykonywanie jakichkolwiek zdjęć z Tobą, daj nam znać przed rozpoczęciem warsztatów.