Warsztaty tapicerowania

Dla kogo?

Dla początkujących

Co robimy?

Uczymy się tapicerowania

Jak często?

Kwartalnie

Zapraszamy na cykliczne warsztaty tapicerowania.

Warsztaty tapicerowania skierowane są dla osób początkujących, amatorów odnawiania oraz miłośników starych krzeseł i foteli tapicerowanych.
Podczas jednej sesji warsztatowej, samodzielnie odnowisz prosty fotel lub krzesło tapicerowane, które przynosisz ze sobą na warsztaty. Nie masz mebla a koniecznie chcesz się nauczyć? Nic straconego! Daj znam znać. Przygotujemy dla Ciebie jakąś perełkę.

Jak wyglądają warsztaty?

Na warsztatach nauczysz się jak krok po kroku odnowić mebel tapicerowany. Pracujesz na swoim meblu, który przynosisz ze sobą oraz korzystasz z dostępnych u nas tkanin tapicerskich, narzędzi i produktów potrzebnych do odnowienia mebla.
Istnieje możliwość pracy na tkaninie którą również przyniesiesz ze sobą (pod warunkiem, że wiesz ile jej będziesz potrzebować ).
Odnowiony mebel zabierasz ze sobą do domu.
W trakcie warsztatów nauczysz się oceniać stan mebla, usuwać starą tapicerkę, nauczysz się kroić nową tkaninę wg. wymiarów starej tapicerki, oswoisz się z maszyną do szycia oraz zszywaczem tapicerskim, a także poznasz przydatne triki tapicerskie, które na pewno sprawdzą się przy Twoich kolejnych, domowych projektach. Dodatkowo również wspólnie zatroszczymy się o ramę fotela lub krzesła i nadamy jej nowy, odświeżony wygląd.
A to wszystko pod okiem Mistrza w swoim fachu, tapicera z 20-letnim stażem, który mierzył się z niejednym meblowym potworem w swojej karierze. 

Bilety 620 zł.
W cenie biletu: praktyczna wiedza z zakresu tapicerowania oraz odnawiania elementów drewnianych, miejsce warsztatowe, narzędzia ręczne, elektronarzędzia, pianki oraz tkaniny tapicerskie. Zapewniamy także ciepłe i zimne napoje, słodkie przekąski oraz ciepły posiłek.

Jak się przygotować?

Zarezerwuj weekend, koniecznie ubierz robocze ciuchy, zabierz chęć nauki i pogodne nastawienie. Resztę zapewnia Tapiceros i Stoglarnia.

Rejestracja na warsztaty

Przejdź do naszego sklepu i wybierz dostępny produkt z kategorii Warsztaty.
Dokonując zakupu wybierz dogodną dla siebie formę zapłaty za bilet (przelew online lub tradycyjny):

– Przelew online: rejestracja i płatność za jednym kliknięciem;
– Przelew tradycyjny: uzupełnij wymagane pola i prześlij formularz zamówienia. Otrzymasz mailowe potwierdzenie otrzymania zamówienia (sprawdź SPAM oraz Oferty). Jeżeli już się zarejestrowałeś, prosimy dokonaj przelewu za bilet najpóźniej do 2 dni roboczych od daty zgłoszenia. Wcześniejsza rejestracja i brak przelewu do tego terminu oznacza automatyczne skreślenie z listy uczestników!

Ilość osób ograniczona, grupa kameralna, max. 4 osoby. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. 

Metamorfozy z poprzednich edycji!

Tapiceros


Tapiceros czyli Patryk Trusiak, tapicer z ponad 20 letnim stażem. Pracuje w zawodzie tapicera od ukończenia szkoły, nieustannie rozwijając swoje umiejętności.  W 2011 roku uzyskał tytuł Mistrza Zawodu Tapicer. Zajmuje się renowacją mebli oraz siedzisk motocyklowych, a także wykonuje drobne naprawy typu rozdarcia, pęknięcia, urwane guziki. Jednym słowem: tapicerstwo w szerokim zakresie.
Jednak jak sam przyznaje, największą przyjemność sprawia mu renowacja zniszczonych i zużytych mebli. Używa materiałów najwyższej jakości, nie uznaje tanich podproduktów używanych w sieciowych sklepach meblowych. Każdy mebel wykonuje tak jakby miał stanąć w jego własnym domu.

Sprawdź nasze pozostałe warsztaty

drugie życie mebli

Warsztaty Drugie Życie Mebli

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z odnawianiem mebli? Zgłoś się na weekendowe warsztaty odnawiania i stylizacji mebli!

akademia vintro

Akademia Vintro

Interesujesz się stylizacją mebli? Chcesz poznać farby kredowe Vintro? Zapraszamy na krótkie, 3 godzinne, popołudniowe spotkania z farbami kredowymi Vintro Chalk Paint.

FAQ
O
dpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

FAQ
O
dpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Shopping Cart
Dowiedz się pierwszy! Podaj adres e-mail na który wyślemy powiadomienie o dostępności.