fbpx
ul. Wajdy 1, 42-600 Tarnowskie Góry

O nas

O nas

 

SToGlarnia to przestrzeń pracy twórczej stworzona z myślą o amatorach starych mebli, pracy z drewnem, majsterkowiczach i samozwańczych rękodzielnikach. Zlokalizowana w Tarnowskich Górach przy ul. Księdza Józefa Wajdy 1, zaprasza na warsztaty rzemieślnicze i rękodzielnicze, dorosłych jak i dzieci.

Do dyspozycji oddajemy Wam główną salę warsztatową, wyposażoną w 6 stołów roboczych (w tym dwie wiekowe strugnice), narzędzia ręczne oraz elektronarzędzia. Dodatkowo w drugiej części lokalu znajduje Galeria Lokalnych Twórców, gdzie można zakupić oryginalny prezent dla bliskiej osoby.

Warsztaty rzemieślnicze i rękodzielnicze

Skupiamy się w głównej mierze na organizowaniu warsztatów rzemieślniczych: od weekendowych warsztatów odnawiania mebli, poprzez wprowadzenie do stolarki, warsztaty tapicerowania, tworzenia witraży techniką Tiffanego, aż po 'lżejsze’ warsztaty rękodzielnicze, takie jak tworzenia biżuterii, zielonych dekoracji czy też cieszące się nieustającą popularnością warsztaty wyplatania makram. 

Warsztaty to nie tylko możliwość zdobycia nowych umiejętności czy wymiany doświadczeń. To również swoista medytacja, która poprzez skupienie się na pracy fizycznej, pomaga wyciszyć umysł z codziennej gonitwy myśli.

U nas kupisz farby kredowe Vintro

SToGlarnia jest również oficjalnym przedstawicielem farb kredowych angielskiej marki Vintro Paint. Farby, sprawdzone przez właścicielkę,
która wykorzystuje je do swoich realizacji, można zakupić stacjonarnie na ul. Wajdy 1, w godzinach otwarcia SToGlarni lub w sklepie online (na
zakupy online SToGlarnia oferuje korzystny rabat na wszystkie nieprzecenione produkty).

Usługi odnawiania i stylizacji mebli

Właścicielka SToGlarni wykonuje również usługi odnawiania i stylizacji mebli pod konkretne zamówienia. Wykonała już wiele projektów, od tradycyjnej renowacji czyli przywrócenia dawnej świetności, aż po ciekawe i inspirujące projekty przeróbek mebli na styl glamour czy też odratowanie mebelków dziecięcych, które odnowione, kolejne lata będą służyły młodemu pokoleniu. Wyznaje zasadę: nie wyrzucaj, odnawiaj! Po co generować kolejne śmieci, skoro z powodzeniem można (te wciąż sprawne) meble użytkować. Dlatego też, łącząc swoją pasję, wiedzę i rolę przedstawiciela farb kredowych, od tego roku rozpoczęła cykl krótkich warsztatów pod nazwą: Akademia Vintro, gdzie w trakcie popołudniowych warsztatów można wypróbować farby Vintro i nauczyć się, jak poprawnie używać farb kredowych do stylizacji mebli.

Galeria Lokalnych Twórców

A dla tych, którzy nie odnajdują w sobie pasji do twórczego działania lub nie mają na to czasu, SToGlarnia uruchomiła jakiś czas temu Galerię Lokalnych Twórców. W Galerii można znaleźć nietuzinkowe przedmioty, niepowtarzalne egzemplarze, m.in. coś dla koneserów dobrego dizajnu i miłośniczek oryginalnej biżuterii. Nietypowe pomysły na prezent są dostępne w sprzedaży stacjonarnej jak i w sklepie online.

 

Kto za tym wszystkim stoi?

Anna Franik - właścicielka SToGlarni

Witom Cię w moich skromnych progach! 🙂 Jestem pasjonatką staroci, lubię odnawiać stare meble i dobrych kilka lat zjeździłam Polskę, biorąc udział w warsztatach i kursach odnawiania, renowacji i malowania mebli.
Aż w końcu nadszedł ten moment, w którym, dojrzewający od dłuższego czasu pomysł na własne miejsce warsztatowe, ujrzał światło dzienne.
SToGlarnia daje mi możliwość poznawania niesamowicie kreatywnych ludzi, otwartych na drugiego człowieka, dzielących się swoją wiedzą i zarażających swoją pasją. W okolicy Tarnowskich Gór mamy niezwykle kreatywnych Twórców, którzy potrafią wyczarować coś z niczego, ocalą od zapomnienia stare sprzęty tylko po to by nadać im nowe życie, a ich autorskie projekty naprawdę robią wrażenie!
Warsztaty w SToGlarni, prowadzone są głównie przez miejscowych praktyków i rzemieślników. Taka też idea od samego początku przyświeca SToGlarni: wymiana doświadczeń, wzajemna inspiracja i radość z tworzenia. Poczuj to na własnej skórze i zajrzyj do przestrzeni pracy twórczej, na Wajdy 1 w Tarnowskich Górach!

Mówią o nas

Współpracują z nami