fbpx
ul. Wajdy 1, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 511 989 041
kontakt@stoglarnia.pl

O nas

miejsce spotkań rzemieślników

O nas

SToGlarnia to przestrzeń pracy twórczej, skupiającej się głównej mierze na pracy z drewnem i starymi meblami. Do dyspozycji oddajemy Wam główną salę warsztatową, wyposażoną w 6 stołów roboczych (w tym dwie wiekowe strugnice), narzędzia ręczne oraz elektronarzędzia. Dodatkowo w drugiej części lokalu znajduje się miejsce przystosowane do organizowania kameralnych i tematycznych spotkań przy kawie (także biznesowych).

Skupiamy się w głównej mierze na organizowaniu warsztatów rzemieślniczych: od odnawiania mebli, poprzez podstawy stolarki, tapicerowania, na niecodziennych dekoracjach do domu kończąc. Warsztaty to nie tylko możliwość zdobycia nowych umiejętności czy wymiany doświadczeń. To również swoista medytacja, która poprzez skupienie się na pracy fizycznej, pomaga wyciszyć umysł z codziennej gonitwy myśli.

Dodatkowo w SToGlarni udostępniamy możliwość wynajmu miejsca warsztatowego na godziny, wraz z potrzebnym sprzętem. Jeżeli chcesz pracować samodzielnie, masz wiedzę i obycie z narzędziami ale nie masz możliwości by stworzyć sobie nawet mały warsztat, to zapraszamy do Nas.
Przychodzisz z własnym pomysłem lub przynosisz mebel do odnowienia i
korzystasz do woli z dostępnych elektronarzędzi i przestrzeni
warsztatowej. My zajmiemy się resztą. 


Mamy też coś dla projektantów i architektów, a także miłośników oryginalnego designu. Od czasu do czasu, korzystając z momentów weny twórczej, Szefowa SToGlarni wpada w wir odnawiania starych mebli, które otrzymują drugie życie. Inspiruje ją wszystko, tak więc możesz znaleźć w SToGlarnianych realizacjach krzesła inspirowane arbuzem, oryginalnym obrazem czy też mrocznego, rockowego Thoneta z czaszką. 😉 Niebawem uruchomimy sklep w którym będzie można swobodnie nabywać niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju
kolorowe krzesła lub śląskie bifyje w nowej odsłonie. 

 

Kto za tym wszystkim stoi?

Anna Franik

Witom Cię w moich skromnych progach! 🙂 Jestem pasjonatką staroci, lubię odnawiać stare meble i dobrych kilka lat jeździłam po Polsce, biorąc udział w warsztatach i kursach odnawiania, renowacji i malowania mebli.
Aż w końcu nadszedł ten moment w którym, dojrzewający od dłuższego czasu pomysł na własne miejsce warsztatowe, ujrzał światło dzienne.
SToGlarnia daje mi możliwość poznawania niesamowicie kreatywnych ludzi, otwartych na drugiego człowieka, dzielących się swoją wiedzą i zarażających swoją pasją. Gdyż albowiem okazuje się, że w okolicy Tarnowskich Gór mamy niezwykle kreatywnych Fachmanów, którzy potrafią wyczarować coś z niczego, ocalą od zapomnienia stare sprzęty tylko po to by nadać im nowe życie, a ich autorskie projekty naprawdę robią wrażenie!
Dlatego też warsztaty w SToGlarni, prowadzone są głównie przez miejscowych praktyków i rzemieślników. Taka też idea od samego początku przyświeca SToGlarni. Wymiana doświadczeń, wzajemna inspiracja i radość z tworzenia. Poczuj to na własnej skórze i zajrzyj do miejsca spotkań rzemieślników, na Wajdy 1 w Tarnowskich Górach!

Mówią o nas

Artykuł w tygodniku Gwarek:

Relacja z warsztatów w telewizji TG Stacja: