warsztaty w stoglarni

Jesteś początkującym amatorem i chcesz własnym sumptem odnowić stare meble ale nie wiesz jak się za to zabrać? A może chcesz własnoręcznie sklecić swój pierwszy przedmiot użytkowy z drewna?
Lub chodzi Ci po głowie poznanie nowej techniki rękodzielniczej?

To właśnie z myślą o Tobie organizujemy warsztaty w Stoglarni! 

Zapraszamy na warsztaty rzemiosła i rękodzieła dla dorosłych Śląsk i okolice, podczas których pod okiem doświadczonych praktyków, tchniesz w stare meble drugie życie, zrobisz coś z niczego czyli samodzielnie skonstruujesz swój pierwszy przedmiot użytkowy z drewna czy też nauczysz się jak stworzyć niepowtarzalną dekorację do domu.

Zastanawiasz się, co wybrać?

Miłośników śmietnikowych wystawek i kolekcjonerów rodzinnych, meblowych pamiątek, serdecznie zapraszamy na weekendowe warsztaty Drugie życie mebli lub Akademię Vintro (krótki kurs technik stylizacji mebli farbami kredowymi). Masz stary fotel? Wybierz się na weekendowe Warsztaty Tapicerowania.

Zapoznaj się z opisem warsztatów i zdecyduj które warsztaty Cię najbardziej interesują, ponieważ na warsztatach Drugie Życie Mebli nie zajmujemy się tapicerką! Jeżeli chcesz odnowić fotel wybierz Warsztaty Tapicerowania, podczas których odnowisz też ramę fotela.

Wybierając się do nas pamiętaj o wygodnym, roboczym ubraniu! Podstawowe środki ochrony osobistej otrzymasz na miejscu.
Na weekendowe warsztaty zabierz mebel (może być w stanie krytycznym ale nie agonalnym, zawsze przed warsztatami prosimy o podesłanie zdjęcia mebla na którym będziemy pracować) oraz nastaw się na intensywną pracę fizyczną. Resztę zapewnia Stoglarnia.

Uwaga!
Jeżeli nie masz własnego mebla, wystarczy że poinformujesz nas o tym fakcie przed warsztatami.  Za dodatkową opłatą, istnieje możliwość nabycia u nas małych rozmiarów mebla.

Zajrzyj po więcej…

Lubisz dłubać w drewnie? Przeraża Cię praca z elektronarzędziami i chcesz się nauczyć obsługi tych wszystkich skomplikowanych narzędzi? A może interesuje Cię praca z innym materiałem, niż drewno? Zapraszamy serdecznie na warsztaty rzemiosła:

Koncepcja warsztatów jest taka sama: pod czujnym okiem trenera, zdobywasz praktyczną wiedzę, jak stworzyć od podstaw nowy przedmiot użytkowy z drewna lub ze szkła witrażowego. Zapraszamy serdecznie kobiety, dla których najczęstszą barierą przed rozpoczęciem przygód warsztatowych, jest strach i obawa związana z bezpiecznym użytkowaniem elektronarzędzi.

Zajęcia odbywają się w soboty więc rezerwuj cały dzień, koniecznie ubierz robocze ubranie (na miejscu otrzymasz podstawowe środki ochrony BHP, jednak pracujemy fizycznie, tak więc długie spodnie oraz !drogie Panie! zalecamy pełne obuwie na płaskim obcasie). Zabierz kreatywność i pogodne nastawienie, resztę zapewnia SToGlarnia.
 
 

Lubisz tworzyć ładne rzeczy z pięknych materiałów? Polecamy warsztaty makramy czyli cykliczne sznurków wyplatanie. Warsztaty odpowiednie również dla młodzieży.

To najcichsze i najczystsze warsztaty w naszej przestrzeni. 🙂 Do wyboru masz kilka opcji: weekendowe warsztaty makramy (to aż 5 godzin wyplatania) oraz popołudniowe warsztaty makramy odbywające się w piątki.
Na warsztatach popołudniowych, trwających 2,5 – 3 godz. uczestniczki tworzą własnoręcznie jeden przedmiot dekoracyjny z makramy.
Podczas warsztatów weekendowych uczestniczki uczą się technik oraz splotów większych i bardziej czasochłonnych projektów, jak np. łapacze snów, duże makramy boho 60×100 cm lub tematyczne jak dekoracyjne sowy lub torebki.
Na warsztatach otrzymasz wygodne stanowisko do pracy oraz nauczysz się technik wyplatania podstawowych splotów. Gotową makramę zabierasz ze sobą do domu. Zaproś przyjaciółkę i mamę i wpadnijcie na sesję twórczego relaksu do SToGlarni!

Zajrzyj po więcej…

Dla spragnionych nowych technik twórczych polecamy Warsztaty Tworzenia Rzeźby z Tkaniny oraz Mozaiki Szklanej!

To dwie różne techniki dające spore możliwości tworzenia nietuzinkowych dekoracji do domu.
Tworzenie rzeźby z tkaniny na bazie utwardzacza Powertex, preparatu gotowego do użycia, pomoże Ci odkryć pokłady kreatywności o których nawet nie masz pojęcia. 😉 Pracując z produktami marki Powertex, można tworzyć prawdziwe dzieła sztuki, takie jak rzeźby ogrodowe, dekoracje do domu, niepowtarzalną biżuterię i wiele więcej!
Z kolei mozaikę szklaną można wykorzystać do ozdabiania praktycznie każdej powierzchni (małe meble, ramy lustra czy szklane wazony), dzięki czemu uzyskujesz niepowtarzalną dekorację, wykonaną w dodatku własnoręcznie.

Warsztaty prowadzimy z myślą o osobach początkujących, dlatego nie obawiaj się, że sobie nie poradzisz. Daj sobie przestrzeń na twórczy rozwój.

 

Zajrzyj do naszej sekcji Warsztaty dla grup zorganizowanych.

Brzmi poważnie 😉 ale to bardzo proste do zorganizowania.

Więcej…

Zakup biletu na warsztaty oznacza akceptację
Regulamin Warsztatów Stoglarni.pdf

Podaruj bilet na warsztaty w prezencie!

Voucher na warsztaty:

  • jest jednorazowy
  • do wykorzystania na dowolnie wybrane warsztaty w SToGlarni, ul. Wajdy 1, Tarnowskie Góry
  • termin realizacji 6 m-cy od daty zakupu
  • przy rejestracji online należy podać kod Vouchera
  • jeśli wartość wskazana na Voucherze przekracza wartość usługi, pozostałe środki nie podlegają zwrotowi w gotówce lub innych usługach
  • sam Voucher nie może być zamieniony w całości ani w części na gotówkę
Produkty

FAQ
O
dpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Warsztaty kierujemy głównie do osób pełnoletnich.

Szczegółowa informacja o możliwości wzięcia udziału dzieci i młodzieży, znajduje się każdorazowo w opisie warsztatów.

Tak! Na warsztaty zapraszamy osoby początkujące, które nigdy wcześniej nie miały styczności z danym tematem.

Prosimy jedynie mieć na względzie fakt, że warsztaty rzemieślnicze wymagają większego nakładu pracy fizycznej (jeżeli nie przeraża Cię fakt lekkiej harówki, wpadnij do nas!).

Chcesz być pierwsza/y?

  • przejdź do sklepu online i zapisz się na powiadomienie o dostępności,
  • lub zapisz się do naszego newslettera Stoglarniany Gołąb pocztowy przylatuje zawsze przed czasem!

Najnowsze informacje o warsztatach i innych wydarzeniach, znajdziesz również na naszej stronie internetowej, w zakładce Warsztaty.  Zapraszamy również do polubienia strony SToGlarnia na Facebooku i obserwowania nas na Instagramie.

Grupa minimalna to 3 osoby. Maksymalna ilość uczestników biorących udział w warsztatach to 4-8 osób. Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników, dlatego w zależności od tematyki, ilość miejsc warsztatowych jest ograniczona.

A przede wszystkim, zależy nam na kameralnej atmosferze, dzięki której prowadzący warsztaty ma szansę skupić się na każdym uczestniku.

Ważne w przypadku warsztatów rzemieślniczych (odnawianie mebli, tapicerowanie czy Drewnowanie): o ubraniu roboczym (najlepiej z długimi rękawami i spodniami) oraz o pełnym obuwiu (japonkom w sezonie letnim mówimy zdecydowane: nie!).

Zapewniamy fartuchy (jednorazowe lub materiałowe) oraz podstawowe środki ochrony BHP (m.in. rękawice ochronne, okulary, maski, zatyczki do uszu), jednakże praca z farbami czy też praca z drewnem  (i elektronarzędziami) to praca fizyczna. Wygodny i zapewniający podstawową ochronę strój, to połowa gwarancji udanych warsztatów.

Sprawdzisz to na naszej stronie, przechodząc do sklepu internetowego i kategorii: Bilety na warsztaty.

Przy każdym produkcie znajduje się informacja o dostępności wraz z aktualnym stanem magazynowym.

Śmiało możemy powiedzieć, że na 'kolejne terminy’ mamy zawsze pełne obłożenie.
Regularnie monitorujemy rentowność naszych zajęć i może się zdarzyć, że przy nikłym zainteresowaniu zostaną one usunięte z naszej stałej oferty.

Tak więc, nie odkładaj na później!

Poprzez nasz sklep internetowy gdzie wybierasz ilość biletów, rejestrujesz się finalizując zamówienie. 
Do wyboru są różne  opcje płatności:

  • szybka płatność poprzez płatności online imoje (karta płatnicza, przelew natychmiastowy, BLIK, czy też odroczone płatności),
  • lub płatność przelewem standardowym.

Pamiętaj, że dopiero dokonanie płatności za bilet daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Płatności możesz dokonać poprzez przelew standardowy, na podany numer konta bankowego:
18 1050 1386 1000 0092 5241 3951
dane: SToGlarnia Anna Franik
ul. Wajdy 1
42-600 Tarnowskie Góry
tytułem: nazwa warsztatów
kwota: cena biletu
(dane do przelewu otrzymasz również w treści maila potwierdzającego rejestrację).

W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy kontakt@stoglarnia.pl  lub przez Messengera na Facebooku.

Pamiętaj również, że dopiero dokonanie płatności daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Tak! Możesz zgłosić się na warsztaty, dzwoniąc pod numer: 511 989 041.
Poprowadzimy Cię przez całą procedurę zgłoszenia krok po kroku i wyślemy potwierdzenie rejestracji sms-em.

Ważne! Należy dokonać niezwłocznej opłaty za bilet (stacjonarnie, na Wajdy 1 w Tarnowskich Górach lub przelewem).

Tak, najpóźniej 3 dni przed rozpoczęciem warsztatów poinformuj nas o tym mailowo (kontakt@stoglarnia.pl) lub telefonicznie 511 989 041. Przelew zwrotny zostanie dokonany do 3 dni roboczych, na konto z którego wpłynęły pieniądze. Przelew zwrotny zostanie pomniejszony o 55 zł kosztów organizacyjnych.

Ważne! Rezygnacja z warsztatów w terminie późniejszym niż 3 dni przed rozpoczęciem warsztatów, nie podlega zwrotowi pieniędzy.

Tak! Możesz w tym celu  przesłać do nas informację na adres mailowy: kontakt@stoglarnia.pl.
Zapoznamy się z Twoją propozycją i w ciągu 5 dni roboczych, skontaktujemy z Tobą bezpośrednio aby poinformować czy projekt ma szanse powodzenia. Jeżeli tak, to omówimy szczegóły i wspólnie doprecyzujemy Twój pomysł.

Warsztaty rękodzielnicze: tak! Wszystkie tematy lekkie, nie wymagające parku maszynowego jesteśmy w stanie poprowadzić w formie wyjazdowej.

Warsztaty rzemiosła możemy zorganizować w formie warsztatów zamkniętych, dla wybranej grupy. Więcej informacji dostępnych tutaj.

Nie jest to żelazną regułą, ale tak. Podczas wszystkich warsztatów są robione zdjęcia. Skupiamy się jednak na efektach naszej pracy, prezentując dzieła warsztatowe i unikając prezentacji wizerunków uczestników (od czasu do czasu, spełniamy indywidualne życzenia i wykonujemy Wam pozowane zdjęcia które pozostają na pamiątkę ;)).

Jeżeli nie wyrażasz zgody, na wykonywanie jakichkolwiek zdjęć z Tobą, koniecznie zgłoś nam ten fakt przed rozpoczęciem warsztatów.

Warsztaty dla Małych Odkrywców

Zapraszamy na warsztaty stolarskie, wyplatania makramy, wyklejania mozaiką szklaną, witrażowe, tworzenia rzeźb z tkanin i inne. Zajęcia te pobudzają wyobraźnię i rozwijają zdolności manualne u dzieci.

Indywidualne Warsztaty Sztuka Dekoracji

A może... indywidualnie?

Warsztaty indywidualne to nie tylko idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych, którym nie po drodze jest z kolejnymi terminami warsztatów grupowych. To przede wszystkim możliwość pracy w relacji: uczestnik – prowadzący, dzięki czemu zyskujesz całkowitą uwagę prowadzącego.

Shopping Cart
Dowiedz się pierwszy! Podaj adres e-mail na który wyślemy powiadomienie o dostępności.