fbpx
ul. Wajdy 1, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 511 989 041
kontakt@stoglarnia.pl

Kalendarz SToGlarni 2021

miejsce spotkań rzemieślników

Kalendarz SToGlarni 2021

SToGlarnia to przestrzeń pracy twórczej, w której odbywają się warsztaty rzemiosła i rękodzieła dla dorosłych. Powstała z potrzeby serca, dzielenia się twórczym zapałem i odkrywania kreatywnych talentów drzemiących w niespokojnych duszach.

 

 

Na kartach Kalendarza SToGlarni 2021 uchwycone zostały sylwetki lokalnych twórców współpracujących przez ostatni rok ze SToGlarnią.

Kalendarz SToGlarni 2021

Nasz niemały Kalendarz (format A3) oprócz walorów praktycznych stanowi również niecodzienną ozdobę ścienną. 

Prezentowani na kartach Kalendarza, lokalni twórcy, dali się poznać jako pełni pasji i otwartości na drugiego człowieka, dzięki czemu przez ostatni rok wspólnie przyciągnęliśmy do SToGlarni kolejnych uczestników wydarzeń, spragnionych nauki, twórczego wyżycia się oraz niepospolitego relaksu. 

Poprzez Kalendarz, dzielimy się z Wami naszą pozytywną energią i zachęcamy Was do pielęgnowania swoich pasji!

Kupując Kalendarz wspierasz Azyl dla zwierząt „Cichy Kąt”!

Z każdego sprzedanego egzemplarza przeznaczamy 25 zł na wsparcie Azylu dla zwierząt „Cichy Kąt” w Tarnowskich Górach. Ciesz się Kalendarzem i pomóż zwierzakom!

Schronisko dla Zwierząt „Cichy Kąt” istnieje od 1994 roku. Powstało z inicjatywy Pana Ryszarda Smyły – wieloletniego Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt ,,Cichy Kąt”

Działalność schroniska opiera się na dwóch filarach: pierwszym jest wolontariat polegający na opiece, leczeniu, oswajaniu bezdomnych i niestety często skrzywdzonych przez ludzi zwierząt, poszukiwaniu dla nich nowych kochających oraz odpowiedzialnych opiekunów a także działaniach edukacyjnych względem dorosłych i dzieci mających na celu podnoszenie poziomu świadomości i wrażliwości na krzywdę zwierząt. Drugim (bez którego w ogóle nie moglibyśmy działać) jest wsparcie ze strony ludzi dobrej woli z kraju i z zagranicy, którzy przekazują schronisku 1% podatku, darowizny rzeczowe i finansowe, są opiekunami wirtualnymi naszych kotów i psów, pomagają w znalezieniu domów dla naszych Podopiecznych lub sami decydują się na adopcję.

Zamów Kalendarz już dziś!

Format A3, układ pionowy, 12 kart. 
Cena 55 zł

Teraz tylko 49,00 zł!

Poznaj karty Kalendarza SToGlarni 2021

Przepiękne zdjęcia wykonane w SToGlarni przez Kasia Bryk Fotografia, nawiązują do tematyki i obszaru w którym prezentowany twórca czuje się najlepiej: od tworzenia spersonalizowanych dekoracji, poprzez tworzenie biżuterii z żywicy, wyplatanie makram, zielonych dekoracji, witraży, drewnianych dodatków do domu, upcyklingowych lamp, aż po tapicerowanie, odnawianie mebli i stylizację farbami kredowymi.

Swoje wizerunki na potrzeby sesji do Kalendarza udostępnili:
styczeń – Pasjomatka
marzec – SToGlarnia
kwiecień – In The Woods
maj – Drewnowanie
czerwiec – SToGlarnia
sierpień – Kreatywna Babka
wrzesień – Tapiceros
październik – Inspiradonia
listopad – MTM Design&Welding
grudzień – SToGlarnia

Dodatkowe informacje

 

Mówią o nas! Idea Kalendarza okiem lokalnej stacji: TG Stacja o Kalendarzu

 

SToGlarnia funkcjonuje od roku. A jak dobrze wiemy, rok 2020 był dość ciężkim rokiem dla nas wszystkich.
Mimo to, dzięki wspaniałym, otwartym na drugiego człowieka ludziom, przyciągnęliśmy do SToGlarni coraz to nowych uczestników warsztatów, dzięki którym to miejsce wzrasta i nadal się rozwija. 

To właśnie chęć podzielenia się z Wami pozytywną energią lokalnych twórców stoi za tą trochę zwariowaną koncepcją Kalendarza SToGlarni 2020. Dodatkowo poprzez Kalendarz chcemy Was zachęcić do pielęgnowania swoich pasji, bez względu na wszystko. Bo nasze pasje pozwalają nam wzrastać.

Lokalni twórcy którzy współpracowali ze SToGlarnią przez ostatni rok. 
Część z nich prowadzi w naszej przestrzeni warsztaty rzemieślnicze i rękodzielnicze, część wspiera nas w realizacji innych, zakręconych projektów, a są też tacy którzy wystawiają swoje dzieła w naszej Galerii Lokalnych Twórców na ul. Wajdy 1. Warto ich poznać!

Sesje zdjęciowe do Kalendarza trwały ponad miesiąc, z uwagi na bieżące obostrzenia a także napięte grafiki naszych modeli i modelek. Na kartach Kalendarza każdy twórca prezentuje się w tym obszarze, w którym czuje się najlepiej. 
I tak mamy tutaj lżejsze tematy, od wyplatania makram, poprzez tworzenie dekoracji do domu, witraży ze szkła, na tapicerowaniu i efektownym szlifowaniu metalu w ciemnościach kończąc. 😉 Efekty poszczególnych sesji możecie ocenić na publikowanych zdjęciach powyżej.

Kalendarz można zamawiać online poprzez nasz sklep internetowy
Istnieje również możliwość zamówienia online z opcją odbioru osobistego, w dogodnym dla siebie terminie. 
Dodatkowo, w godzinach popołudniowych, Kalendarz można nabyć stacjonarnie na ul. Wajdy 1 w Tarnowskich Górach (godziny otwarcia podajemy na bieżąco na naszych profilach na Facebooku oraz wizytówce Google).

Możesz zamówić kalendarz z opcją wysyłki kurierem DPD lub Paczkomaty InPost. Kalendarz wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych, licząc od daty wpływu płatności za zamówienie.

W naszym sklepie online akceptujemy przelew standardowy oraz dostępne są płatności internetowe Przelewy24.
Stacjonarnie możesz u nas zapłacić gotówką lub kartą.

Kalendarz SToGlarni 2021 wydany został w wersji limitowanej. 
Mamy dostępnych tylko kilkadziesiąt sztuk. Tak więc nie odkładaj zakupu Kalendarza na później!

Pieniądze ze sprzedaży Kalendarza przekazane Azylowi, zostaną przeznaczone na bieżące opłaty. Schronisko nie prowadzi działalności gospodarczej, a opłaty (szczególnie zimą) są dosyć wysokie. Cieszymy się, że razem z nami pomagasz zwierzakom!

Gdzie jesteśmy?

W samym Centrum Tarnowskich Gór, boczna uliczka od Rynku, na ul. Księdza Józefa Wajdy pod numerem 1.

Znajdziesz nasz pomiędzy sklepem zoologicznym ZOOPALETA, a ESCA Gaming House. 

Jak dojechać?

  • Komunikacja miejska – dworzec autobusowy i PKP jest 850m od SToGlarni (10 min drogi pieszo).
  • Jest możliwość parkowania przed lokalem ale z uwagi na natężenie ruchu, bywa z tym różnie (popołudnia i weekendy trochę lepiej). Ważna informacja – ulica Wajdy jest drogą jednokierunkową!
  • Parking płatny (5 zł za cały dzień, bez względu na ilość godzin) jest na ul. Strzeleckiej, jakieś 5 minut drogi na piechotę do lokalu. Dodatkowe parkingi zlokalizowane są za budynkiem ING Banku Śląskiego na ul. Stalmacha (stawka godzinowa).jesteśmy