fbpx
ul. Wajdy 1, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 511 989 041
kontakt@stoglarnia.pl

Warsztaty zielonych dekoracji

miejsce spotkań rzemieślników

Warsztaty Zielonych Dekoracji

Dla kogo?

Dla miłośników naturalnych dekoracji

Co robimy?

Lasy w słoiku, wianki, kokedamy

In the Woods

Jak często?

Cyklicznie

Warsztaty zielonych dekoracji czyli udekoruj zielenią swój dom.
Warsztaty
odpowiednie również dla młodzieży.

Jak wyglądają warsztaty?

W stałej ofercie warsztaty zielonych dekoracji odbywają się w dwóch trybach: weekendowe warsztaty (trwające do 5 godzin) oraz popołudniowe warsztaty odbywające się we wtorki lub piątki.
Na warsztatach zielonych dekoracji uczestnicy tworzą własnoręcznie zieloną dekorację, którą po warsztatach zabierają ze sobą do domu. Każde warsztaty posiadają swój motyw przewodni. Mogą to być dekoracje:
– z mchu chrobotka
– las w słoiku i kokedama
– czy też wianki świąteczne.

Mech chrobotek
Mech chrobotek (który gwoli ścisłości jest porostem, a nie mchem ;)) inaczej zwany jest również reniferowym, z racji swojego pochodzenia (importowany z krajów skandynawskich, w Polsce mech chrobotek jest częściowo chroniony).

Istotne informacje:
– Mech jest trwale zaimpregnowany, więc nie uschnie i nie zżółknie;
– Nie trzeba go podlewać, nie musi mieć też kontaktu ze słońcem;
– Jest bezpieczny dla alergików, a dodatkowo
filtruje powietrze m.in z toksyn czy nieprzyjemnych zapachów;
Zaimpregnowany mech jest antystatyczny, więc nie przyciąga kurzu, insektów i drobnoustrojów a nawet pyłu budowlanego.
Chrobotek pobiera wodę z powietrza, dlatego potrzebuje wilgotności powietrza na poziomie 40-60% (to mniej więcej tyle samo ile wynosi procentowość wilgotności w naszych mieszkaniach). Jeśli jednak zauważysz, że mech usycha, ustaw w pobliżu nawilżacz powietrza.
Podczas warsztatów wykonasz dekorację ścienną z mchu w drewnianej ramie, o wymiarach 30×40 cm, którą po warsztatach zabierzesz ze sobą do domu. Dodatkowo ramę będzie można dowolnie wystylizować lub pomalować. Kompozycja z mchu może zostać dowolnie ozdobiona naturalnymi dodatkami (np. kawałkami lub plastrami drewna z samodzielnie wypalonym wzorem). Wszystkie potrzebne materiały i narzędzia otrzymasz na miejscu.

Las w słoiku i kokedama
Wykonaj własnoręcznie las w słoiku! Przepiękną, zieloną dekorację którą po warsztatach zabierzesz ze sobą do domu. Pracujemy ze słoikiem o wysokości ok 30 cm oraz średnicy 19 cm.  W trakcie warsztatów dowiesz się, jak poprawnie tworzyć las w słoiku, na co zwracać szczególną uwagę przy doborze roślin oraz jak pielęgnować swój las aby jeszcze długo ozdabiał wnętrze domu. W trakcie tych samych warsztatów wykonasz również kokedamę czyli roślinę rosnącą bez doniczki. 😉
Kokedama to kulka ziemi ogrodowej pokryta mchem, na której rośnie roślina ozdobna.
Jest to japoński sposób hodowli roślin ozdobnych, których korzenie znajdują się wewnątrz kuli ziemi pokrytej mchem. 

Wianek świąteczny
Marzy Ci się zapach żywej choinki w twoim domu? Myślisz o oryginalnej wielkanocnej dekoracji, wykonanej z naturalnych materiałów? Wykonaj od podstaw wianek świąteczny o wymiarach 40-45 cm, udekoruj go według swojego uznania i zabierz do domu. 

Jak się przygotować?

Zarezerwuj kilka godzin tylko dla siebie, koniecznie zabierz dobry humor i pogodne nastawienie. Wszystkie potrzebne do pracy materiały, narzędzia oraz ciepłe napoje i przekąski zapewniają In the Woods i Stoglarnia. 🙂

Rejestracja na warsztaty

Przejdź do naszego sklepu i wybierz dostępny produkt z kategorii Warsztaty.
Dokonując zakupu wybierz dogodną dla siebie formę zapłaty za bilet (przelew online lub tradycyjny):

– Przelew online: rejestracja i płatność za jednym kliknięciem;
– Przelew tradycyjny: uzupełnij wymagane pola i prześlij formularz zamówienia. Otrzymasz mailowe potwierdzenie otrzymania zamówienia (sprawdź SPAM oraz Oferty). Jeżeli już się zarejestrowałeś, prosimy dokonaj przelewu za bilet najpóźniej do 2 dni roboczych od daty zgłoszenia. Wcześniejsza rejestracja i brak przelewu do tego terminu oznacza automatyczne skreślenie z listy uczestników!

Ilość osób ograniczona, pracujemy w bardzo kameralnych grupach. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. 

To jak? Wyplatasz razem z nami? 😉

Sprawdź dostępne terminy:

Brak nowych terminów.

Rejestracja na wydarzenie jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do przeprowadzenia wydarzenia. Więcej o tym jak przetwarzamy twoje dane, znajdziesz w Polityce prywatności.

Zobacz co się działo na poprzednich warsztatach!

In the woods czyli kreatywny leśnik  😉

In the woods czyli Magda. Z wykształcenia leśnik i florystka. Z połączenia tych dwóch pasji powstało In the woods czyli leśna pracownia.
 
Inspiracją dla Magdy jest natura, najczęściej wykorzystuje naturalne materiały do tworzenia oryginalnych dekoracji. W głowie ciągle kotłują się jej nowe pomysły, którymi chętnie dzieli się z innymi.

 

FAQ
O
dpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dla branży szkoleniowej, pragniemy poinformować, że w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia uczestników warsztatów oraz osób prowadzących, wdrożyliśmy dodatkowe procedury bezpieczeństwa m.in.: grupa max. 4 osoby, obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu, obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas warsztatów.

Szczegółowe informacje są dostępne w naszym Regulaminie Warsztatów.
Natomiast najważniejsze wytyczne odnośnie przestrzegania nowych wymagań, znajdą Państwo w mailu potwierdzającym rejestrację na wydarzenie.

Najszybciej dotrze do Ciebie nasz Stoglarniany Gołąb pocztowy czyli nasz newsletter. Dowiedz się pierwszy!

Najnowsze informacje o warsztatach i innych wydarzeniach, znajdziesz również na naszej stronie internetowej, w zakładce Wydarzenia.  Zapraszamy również do polubienia strony SToGlarnia na Facebooku i obserwowania nas na Instagramie.

Grupa minimalna to 3 osoby. Maksymalna ilość uczestników biorących udział w warsztatach to 6 osób 4 osoby (ilość miejsc warsztatowych jest ograniczona).

Zależy nam na kameralnej atmosferze, dzięki której prowadzący warsztaty ma szansę skupić się na każdym uczestniku.

Ważne w przypadku warsztatów rzemieślniczych (odnawianie mebli, tapicerowanie czy Drewnowanie): o ubraniu roboczym (najlepiej z długimi rękawami i spodniami) oraz pełnym obuwiu (japonkom w sezonie letnim mówimy zdecydowane: nie!). Zapewniamy fartuchy (jednorazowe lub materiałowe) oraz podstawowe środki ochrony BHP (m.in. rękawice, okulary, zatyczki do uszu), jednakże praca z farbami czy też praca z drewnem  (i elektronarzędziami) to praca fizyczna. Wygodny i zapewniający podstawową ochronę strój, to połowa gwarancji udanych warsztatów. 😉

Na stronie Wydarzenia masz do wyboru dwie opcje:

  • szybka płatność + rejestracja w jednym,
  • płatność przelewem standardowym i rejestracja poprzez formularz Rejestracji. Uzupełnij wymagane pola (Imię, Nazwisko, adres E-mail oraz numer Telefonu), a następnie wyślij zgłoszenie.

Pamiętaj, że dopiero dokonanie płatności za bilet daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Płatności możesz dokonać przy rejestracji szybkim przelewem online lub poprzez przelew standardowy, na podany numer konta bankowego:
18 1050 1386 1000 0092 5241 3951
A2 Anna Franik
ul. Gliwicka 35
42-600 Tarnowskie Góry
(dane do przelewu otrzymasz również w treści maila potwierdzającego rejestrację).

W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy warsztaty@stoglarnia.pl  lub przez Messengera na Facebooku.

Pamiętaj również, że dopiero dokonanie płatności daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Tak, najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów poinformuj nas o tym mailowo (warsztaty@stoglarnia.pl). Przelew zwrotny zostanie dokonany do 3 dni roboczych, na konto z którego wpłynęły pieniądze. Przelew zwrotny zostanie pomniejszony o 30 zł kosztów organizacyjnych.

Ważne! Rezygnacja z warsztatów w terminie późniejszym niż 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów, nie podlega zwrotowi pieniędzy.

Tak! Możesz w tym celu  przesłać do nas informację na adres mailowy: kontakt@stoglarnia.pl.
Zapoznamy się z Twoją propozycją i w ciągu 5 dni roboczych, skontaktujemy z Tobą bezpośrednio w celu omówienia szczegółów, bądź doprecyzowania Twojego pomysłu.

Nie, na tą chwilę nie przewidujemy organizowania warsztatów poza Stoglarnią (za bardzo nam się ta przestrzeń podoba 😉 ). Możemy jednak zorganizować warsztaty zamknięte, tylko dla pracowników jednej firmy. Skontaktuj się w tym celu z nami, by omówić szczegóły współpracy: kontakt@stoglarnia.pl.

Nie jest to żelazną regułą, ale tak. Podczas wszystkich warsztatów są robione zdjęcia. Skupiamy się jednak na efektach naszej pracy, prezentując dzieła warsztatowe i unikając prezentacji wizerunków uczestników (od czasu do czasu, spełniamy indywidualne życzenia i wykonujemy Wam pozowane zdjęcia które pozostają na pamiątkę ;)).

Jeżeli nie wyrażasz zgody, na wykonywanie jakichkolwiek zdjęć z Tobą, daj nam znać przed rozpoczęciem warsztatów.

Nadchodzące wydarzenia

Wracamy w czerwcu!

Allo, allo! Wracamy! Tak postanowiliśmy. Stoglarnia, Józek i ja.😁 Ino bierymy se to po leku: ⏩ W II połowie czerwca powróci Warsztat na wynajem. Dlaczego dopiero wtedy? Gdyż albowiem Szefowa…

Pomysł na krzesło

Umilamy Wam kwarantannę i razem z Vintro Paint Polska zapraszamy Was do wspólnej zabawy!Niniejszym ogłaszamy konkurs „Pomysł na krzesło”!Czas trwania konkursu: od 28.04.2020 do 27.05.2020r. Dwa zadania konkursowe:1. Zadanie projektowe:⏩Zaprojektuj metamorfozę starego…