fbpx
ul. Wajdy 1, 42-600 Tarnowskie Góry

Warsztaty witrażowe

poczuj radość tworzenia :)

Warsztaty witrażowe

dla początkujących

Dla kogo?

Dla dorosłych
(początkujących)

Co robimy?

Witraże

Pracownia Witraży Artystycznych

Jak często?

Kwartalnie

Warsztaty witrażowe dla początkujących.
Uwaga: warsztaty są przeznaczone dla dorosłych oraz młodzieży od lat 13.

Czy wiesz, że dopiero na przełomie XIX i XX wieku Louis Comfort Tiffany wynalazł nowy rodzaj szkła, tak zwane szkło opakowe (nieprzeźroczyste i półprzeźroczyste), oraz szkło irydyzowane (słynne szkło Favrile)? Na jednej tafli szklanej łączył kilka kolorów, które przenikały się nawzajem i tworzyły smugi. Dzięki temu mógł ograniczyć malowanie szkła, a wiele detali oddawał przez dobór odpowiednich fragmentów szkła. Zabieg ten dodawał lekkości kompozycji witraży, przy zachowaniu głębi koloru wynikającego z barwienia szkła w masie. Tiffany wprowadził także nową, trwalszą i bardziej finezyjną, technikę łączenia szkieł  witrażowych – przez owijanie elementów folią miedzianą i lutowanie cyną, którą stosował głównie przy wykonywaniu słynnych (po dziś dzień) lamp Tiffany`ego. To właśnie z tą techniką będziesz mieć okazję się zapoznać w trakcie naszych zajęć dla początkujących. Przyjdź na warsztaty witrażowe i wykonaj własnoręcznie swój pierwszy witraż!

Jak wyglądają warsztaty?

W trakcie warsztatów wykonasz swój pierwszy, szklany witraż. Może to być zawieszka dekoracyjna o wysokości 15-20 cm (idealna do wykonania w trakcie krótkich warsztatów popołudniowych) lub świecznik/lampion (idealny do wykonania podczas weekendowych warsztatów). Poprowadzimy Cię przez wszystkie etapy powstawania witraży. Nauczysz się jak przenieś wybrany szablon na szkło, jak wycinać, szlifować i owijać taśmą miedzianą szklane elementy, a także jak lutować kawałki i patynować cynę.

Bilety:

warsztaty popołudniowe 250 zł
– warsztaty weekendowe 450 zł

W cenie biletu zapewniamy:
– wszystkie potrzebne do wykonania witrażu materiały oraz narzędzia,
– solidną dawkę praktycznej wiedzy z zakresu witrażownictwa, przekazaną przez mistrzynię w swoim fachu Gosię z Pracowni Witraży Artystycznych,
– fartuchy i podstawowe środki ochrony BHP,
– przerwy kawowe.

Gotowy witraż zabierasz ze sobą do domu.

Jak się przygotować?

Zarezerwuj kilka godzin w tygodniu po południu lub w weekend, koniecznie zabierz dobry humor i pogodne nastawienie. Potrzebne do pracy materiały, narzędzia i przekąski zapewniają Pracownia Witraży Artystycznych i Stoglarnia.

Rejestracja na warsztaty

Przejdź do naszego sklepu i wybierz dostępny produkt z kategorii Warsztaty.
Dokonując zakupu wybierz dogodną dla siebie formę zapłaty za bilet (przelew online lub tradycyjny):

– Przelew online: rejestracja i płatność za jednym kliknięciem;
– Przelew tradycyjny: uzupełnij wymagane pola i prześlij formularz zamówienia. Otrzymasz mailowe potwierdzenie otrzymania zamówienia (sprawdź SPAM oraz Oferty). Jeżeli już się zarejestrowałeś, prosimy dokonaj przelewu za bilet najpóźniej do 2 dni roboczych od daty zgłoszenia. Wcześniejsza rejestracja i brak przelewu do tego terminu oznacza automatyczne skreślenie z listy uczestników!

Ilość osób ograniczona, pracujemy w bardzo kameralnych grupach. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. 

Jaki masz pomysł na swój pierwszy witraż? 😉

Sprawdź dostępne terminy -> sklep/warsztaty

Wejdź z nami do świata witraży!

Pracownia Witraży Artystycznych

Witraże to przede wszystkim ogromna pasja Gosi, która stoi na czele Pracowni. Jak sama mówi, witraże to gra świateł, kolorów , które tworzą niepowtarzalny magiczny świat. Tworzenie witraży jest rzemiosłem, a urokiem rękodzieła jest fakt, że każda powstała rzecz, nawet kilkakrotnie powielana zawsze jest czymś wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju. 🙂
Dlatego też zapraszamy Was do tego świata barw, kształtów, przeróżnych form, wzorów. Na co dzień Pracownia realizuje nawet najbardziej zwariowane pomysły i te bardzo osobiste z dedykacjami czy podpisami.
Zapraszamy Cię do magicznego i kolorowego świata witraży!

mozaika szklana

Mozaika szklana

Zapraszamy na warsztaty mozaiki szklanej. Jakie są techniki wyklejania mozaiki, jakie etapy i co jest potrzebne, o tym wszystkim podczas weekendowych warsztatów.

upominki witrażowe

Upominki witrażowe

U nas kupisz małe witraże, do zawieszenia i postawienia, biżuterię ze szkła, patery z butelek, możesz również zamówić statuetkę ze szkła lub magnesową zawieszkę na lodówkę.

FAQ
O
dpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dla branży szkoleniowej, pragniemy poinformować, że w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia uczestników warsztatów oraz osób prowadzących, wdrożyliśmy dodatkowe procedury bezpieczeństwa m.in.: grupa max. 4-6 osób, obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu, prosimy również o zachowanie odpowiedniej odległości oraz zasłanianie nosa i ust podczas warsztatów.

W przypadku złego samopoczucia w dniu warsztatów, prosimy o rezygnację z uczestnictwa, zgłoszenie tego faktu do nas oraz pozostanie w domu.

Szczegółowe informacje są również dostępne w naszym Regulaminie Warsztatów. 

Najszybciej dotrze do Ciebie nasz Stoglarniany Gołąb pocztowy czyli nasz newsletter. Dowiedz się pierwszy!

Najnowsze informacje o warsztatach i innych wydarzeniach, znajdziesz również na naszej stronie internetowej, w zakładce Warsztaty.  Zapraszamy również do polubienia strony SToGlarnia na Facebooku i obserwowania nas na Instagramie.

Grupa minimalna to 3 osoby. Maksymalna ilość uczestników biorących udział w warsztatach to 4-6 osób (ilość miejsc warsztatowych jest ograniczona).

Zależy nam na kameralnej atmosferze, dzięki której prowadzący warsztaty ma szansę skupić się na każdym uczestniku.

Ważne w przypadku warsztatów rzemieślniczych (odnawianie mebli, tapicerowanie czy Drewnowanie): o ubraniu roboczym (najlepiej z długimi rękawami i spodniami) oraz pełnym obuwiu (japonkom w sezonie letnim mówimy zdecydowane: nie!). Zapewniamy fartuchy (jednorazowe lub materiałowe) oraz podstawowe środki ochrony BHP (m.in. rękawice, okulary, maski, zatyczki do uszu), jednakże praca z farbami czy też praca z drewnem  (i elektronarzędziami) to praca fizyczna. Wygodny i zapewniający podstawową ochronę strój, to połowa gwarancji udanych warsztatów. 😉

Dokonując zakupu biletu w naszym sklepie internetowym, masz do wyboru dwie opcje:

  • szybka płatność poprzez Przelewy24 + rejestracja podczas składania zamówienia,
  • płatność przelewem standardowym + rejestracja podczas składania zamówienia.

Pamiętaj, że dopiero dokonanie płatności za bilet daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Płatności możesz dokonać przy rejestracji szybkim przelewem online lub poprzez przelew standardowy, na podany numer konta bankowego:
18 1050 1386 1000 0092 5241 3951
SToGlarnia Anna Franik
ul. Wajdy 1
42-600 Tarnowskie Góry
(dane do przelewu otrzymasz również w treści maila potwierdzającego rejestrację).

W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy warsztaty@stoglarnia.pl  lub przez Messengera na Facebooku.

Pamiętaj również, że dopiero dokonanie płatności daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Tak, najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów poinformuj nas o tym mailowo (warsztaty@stoglarnia.pl). Przelew zwrotny zostanie dokonany do 3 dni roboczych, na konto z którego wpłynęły pieniądze. Przelew zwrotny zostanie pomniejszony o 30 zł kosztów organizacyjnych.

Ważne! Rezygnacja z warsztatów w terminie późniejszym niż 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów, nie podlega zwrotowi pieniędzy.

Tak! Możesz w tym celu  przesłać do nas informację na adres mailowy: kontakt@stoglarnia.pl.
Zapoznamy się z Twoją propozycją i w ciągu 5 dni roboczych, skontaktujemy z Tobą bezpośrednio aby poinformować czy projekt ma szanse powodzenia. Jeżeli tak, to omówimy szczegóły i wspólnie doprecyzujemy Twój pomysł.

Tak, prowadzimy również warsztaty wyjazdowe dla grup zorganizowanych lub firm. Skontaktuj się w tym celu z nami, by omówić warunki współpracy: kontakt@stoglarnia.pl.

Nie jest to żelazną regułą, ale tak. Podczas wszystkich warsztatów są robione zdjęcia. Skupiamy się jednak na efektach naszej pracy, prezentując dzieła warsztatowe i unikając prezentacji wizerunków uczestników (od czasu do czasu, spełniamy indywidualne życzenia i wykonujemy Wam pozowane zdjęcia które pozostają na pamiątkę ;)).

Jeżeli nie wyrażasz zgody, na wykonywanie jakichkolwiek zdjęć z Tobą, koniecznie zgłoś nam ten fakt przed rozpoczęciem warsztatów.