fbpx
ul. Wajdy 1, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 511 989 041
kontakt@stoglarnia.pl

Warsztaty tapicerowania

miejsce spotkań rzemieślników

Warsztaty tapicerowania

Dla kogo?

Dla początkujących

Co robimy?

Uczymy się tapicerowania

Tapiceros

Jak często?

Cyklicznie

Zapraszamy na cykliczne warsztaty tapicerowania.

Warsztaty skierowane dla osób początkujących, amatorów odnawiania oraz miłośników starych krzeseł i foteli tapicerowanych.
Podczas jednej sesji warsztatowej, samodzielnie odnowisz prosty fotel lub krzesło tapicerowane, które przynosisz ze sobą na warsztaty. Nie masz mebla a koniecznie chcesz się nauczyć? Nic straconego! Daj znam znać. Przygotujemy dla Ciebie jakąś perełkę.

Jak wyglądają warsztaty?

Na warsztatach nauczysz się jak krok po kroku odnowić mebel tapicerowany. Pracujesz na swoim meblu, który przynosisz ze sobą oraz korzystasz z dostępnych u nas tkanin tapicerskich, narzędzi i produktów potrzebnych do odnowienia mebla.
Istnieje możliwość pracy na tkaninie którą również przyniesiesz ze sobą (pod warunkiem, że wiesz ile jej będziesz potrzebować ).
Odnowiony mebel zabierasz ze sobą do domu.
W trakcie warsztatów nauczysz się oceniać stan mebla, usuwać starą tapicerkę, nauczysz się kroić nową tkaninę wg. wymiarów starej tapicerki, oswoisz się z maszyną do szycia oraz zszywaczem tapicerskim, a także poznasz przydatne triki tapicerskie, które na pewno sprawdzą się przy Twoich kolejnych, domowych projektach. Dodatkowo również wspólnie zatroszczymy się o ramę fotela lub krzesła i nadamy jej nowy, odświeżony wygląd.

A to wszystko pod okiem Mistrza w swoim fachu, tapicera z 20-letnim stażem, który mierzył się z niejednym meblowym potworem w swojej karierze. 😉

 

Bilety 450 zł.
W cenie biletu: praktyczna wiedza z zakresu tapicerowania oraz odnawiania elementów drewnianych, miejsce warsztatowe, narzędzia ręczne, elektronarzędzia, pianki oraz tkaniny tapicerskie. Zapewniamy także ciepłe i zimne napoje, słodkie przekąski oraz ciepły posiłek.

Jak się przygotować?

Zarezerwuj weekend, koniecznie ubierz robocze ciuchy, zabierz chęć nauki i pogodne nastawienie. Resztę zapewnia Tapiceros i Stoglarnia.

Rejestracja na warsztaty

Przejdź do naszego sklepu i wybierz dostępny produkt z kategorii Warsztaty.
Dokonując zakupu wybierz dogodną dla siebie formę zapłaty za bilet (przelew online lub tradycyjny):

– Przelew online: rejestracja i płatność za jednym kliknięciem;
– Przelew tradycyjny: uzupełnij wymagane pola i prześlij formularz zamówienia. Otrzymasz mailowe potwierdzenie otrzymania zamówienia (sprawdź SPAM oraz Oferty). Jeżeli już się zarejestrowałeś, prosimy dokonaj przelewu za bilet najpóźniej do 2 dni roboczych od daty zgłoszenia. Wcześniejsza rejestracja i brak przelewu do tego terminu oznacza automatyczne skreślenie z listy uczestników!

Ilość osób ograniczona, grupa kameralna, max. 4 osoby. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. 

 
 

Sprawdź dostępne terminy:

Brak dostępnych terminów.

Działo się na naszych poprzednich edycjach!

Tapiceros

Tapiceros czyli Patryk Trusiak, tapicer z ponad 20 letnim stażem. Pracuje w zawodzie tapicera od ukończenia szkoły, nieustannie rozwijając swoje umiejętności.  W 2011 roku uzyskał tytuł Mistrza Zawodu Tapicer. Zajmuje się renowacją mebli oraz siedzisk motocyklowych, a także wykonuje drobne naprawy typu rozdarcia, pęknięcia, urwane guziki. Jednym słowem: tapicerstwo w szerokim zakresie.
Jednak jak sam przyznaje, największą przyjemność sprawia mu renowacja zniszczonych i zużytych mebli. Używa materiałów najwyższej jakości, nie uznaje tanich podproduktów używanych w sieciowych sklepach meblowych. Każdy mebel wykonuje tak jakby miał stanąć w jego własnym domu.

FAQ
O
dpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dla branży szkoleniowej, pragniemy poinformować, że w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia uczestników warsztatów oraz osób prowadzących, wdrożyliśmy dodatkowe procedury bezpieczeństwa m.in.: grupa max. 4 osoby, obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu, obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas warsztatów.

Szczegółowe informacje są dostępne w naszym Regulaminie Warsztatów.
Natomiast najważniejsze wytyczne odnośnie przestrzegania nowych wymagań, znajdą Państwo w mailu potwierdzającym rejestrację na wydarzenie.

Najszybciej dotrze do Ciebie nasz Stoglarniany Gołąb pocztowy czyli nasz newsletter. Dowiedz się pierwszy!

Najnowsze informacje o warsztatach i innych wydarzeniach, znajdziesz również na naszej stronie internetowej, w zakładce Wydarzenia.  Zapraszamy również do polubienia strony SToGlarnia na Facebooku i obserwowania nas na Instagramie.

Grupa minimalna to 3 osoby. Maksymalna ilość uczestników biorących udział w warsztatach to 6 osób 4 osoby (ilość miejsc warsztatowych jest ograniczona).

Zależy nam na kameralnej atmosferze, dzięki której prowadzący warsztaty ma szansę skupić się na każdym uczestniku.

Ważne w przypadku warsztatów rzemieślniczych (odnawianie mebli, tapicerowanie czy Drewnowanie): o ubraniu roboczym (najlepiej z długimi rękawami i spodniami) oraz pełnym obuwiu (japonkom w sezonie letnim mówimy zdecydowane: nie!). Zapewniamy fartuchy (jednorazowe lub materiałowe) oraz podstawowe środki ochrony BHP (m.in. rękawice, okulary, zatyczki do uszu), jednakże praca z farbami czy też praca z drewnem  (i elektronarzędziami) to praca fizyczna. Wygodny i zapewniający podstawową ochronę strój, to połowa gwarancji udanych warsztatów. 😉

Na stronie Wydarzenia masz do wyboru dwie opcje:

  • szybka płatność + rejestracja w jednym,
  • płatność przelewem standardowym i rejestracja poprzez formularz Rejestracji. Uzupełnij wymagane pola (Imię, Nazwisko, adres E-mail oraz numer Telefonu), a następnie wyślij zgłoszenie.

Pamiętaj, że dopiero dokonanie płatności za bilet daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Płatności możesz dokonać przy rejestracji szybkim przelewem online lub poprzez przelew standardowy, na podany numer konta bankowego:
18 1050 1386 1000 0092 5241 3951
A2 Anna Franik
ul. Gliwicka 35
42-600 Tarnowskie Góry
(dane do przelewu otrzymasz również w treści maila potwierdzającego rejestrację).

W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy warsztaty@stoglarnia.pl  lub przez Messengera na Facebooku.

Pamiętaj również, że dopiero dokonanie płatności daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Tak, najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów poinformuj nas o tym mailowo (warsztaty@stoglarnia.pl). Przelew zwrotny zostanie dokonany do 3 dni roboczych, na konto z którego wpłynęły pieniądze. Przelew zwrotny zostanie pomniejszony o 30 zł kosztów organizacyjnych.

Ważne! Rezygnacja z warsztatów w terminie późniejszym niż 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów, nie podlega zwrotowi pieniędzy.

Tak! Możesz w tym celu  przesłać do nas informację na adres mailowy: kontakt@stoglarnia.pl.
Zapoznamy się z Twoją propozycją i w ciągu 5 dni roboczych, skontaktujemy z Tobą bezpośrednio w celu omówienia szczegółów, bądź doprecyzowania Twojego pomysłu.

Nie, na tą chwilę nie przewidujemy organizowania warsztatów poza Stoglarnią (za bardzo nam się ta przestrzeń podoba 😉 ). Możemy jednak zorganizować warsztaty zamknięte, tylko dla pracowników jednej firmy. Skontaktuj się w tym celu z nami, by omówić szczegóły współpracy: kontakt@stoglarnia.pl.

Nie jest to żelazną regułą, ale tak. Podczas wszystkich warsztatów są robione zdjęcia. Skupiamy się jednak na efektach naszej pracy, prezentując dzieła warsztatowe i unikając prezentacji wizerunków uczestników (od czasu do czasu, spełniamy indywidualne życzenia i wykonujemy Wam pozowane zdjęcia które pozostają na pamiątkę ;)).

Jeżeli nie wyrażasz zgody, na wykonywanie jakichkolwiek zdjęć z Tobą, daj nam znać przed rozpoczęciem warsztatów.