fbpx
ul. Wajdy 1, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 511 989 041
kontakt@stoglarnia.pl

Warsztaty makramy

miejsce spotkań rzemieślników

Warsztaty makramy

dla początkujących

Dla kogo?

Dla początkujących

Co robimy?

Wyplatamy makramy

Inspiradonia

Jak często?

Cyklicznie

Warsztaty makramy czyli cykliczne sznurków wyplatanie.
Warsztaty
odpowiednie również dla dzieci i młodzieży.

MAKRAMA to bardzo stara (wręcz starożytna) sztuka wiązania sznurków bez użycia narzędzi, drutów, igieł czy szydełka. Sztuka ta w ostatnim czasie stała się bardzo popularna, a dekoracje wykonane ta metodą zdobywają coraz więcej zwolenników. Dzięki umiejętności wykonania kilku prostych węzłów można własnoręcznie stworzyć dekorację ścienną, elementy wyposażenia, np. wiszący kwietnik, abażur lampion, a także elementy garderoby czy biżuterię. Możliwości są wręcz nieograniczone.

Popołudniowe warsztaty makramy

Spotykamy się we wtorki lub piątki na 3 godzny wyplatania.
Na warsztatach popołudniowych, uczestnicy tworzą własnoręcznie jeden przedmiot dekoracyjny z makramy.
Do wyboru:
- makatka ścienna o wymiarach ok. 30 x 60 cm,
- kwietnik wiszący,
- łapacz snów.
O wybór przedmiotu prosimy uczestników już w trakcie rejestracji na warsztaty.

Weekendowe warsztaty makramy

To aż 5 godzin wyplatania!
Podczas warsztatów weekendowych uczestnicy uczą się technik wyplatania bardziej czasochłonnych projektów, takich jak:
- duża makrama boho o wymiarach 60x100 cm,
- lampiony (w cenie biletu szklany słój)
- poszewki na poduszki.

Makrama dla dzieci

Małych Odkrywców zapraszamy na warsztaty Makramy dla dzieci.
Makramy dla dzieci to 2- godzinne warsztaty, podczas których dzieci wyplatają małą makramkę w stylu boho o wymiarach 28 cm x 40 cm.
Warsztaty Makramy skierowane są do dzieci w wieku od 8 do 12 lat.
Bilety 69 zł.

Opinie o warsztatach

Na dotychczasowych warsztatach uczestniczki w pełni puszczały wodze fantazji i kończyły swoje prace z poczuciem pełnej satysfakcji z własnych umiejętności. Jeżeli chcesz nauczyć się wyplatania makramy i zdobyć nowe umiejętności lub podszlifować te, które już masz, a przy tym zrelaksować się i spędzić miło czas w inspirującym towarzystwie to zapraszamy serdecznie!

Jak się zgłosić?

Warsztaty otwarte:

Przejdź do naszego sklepu i wybierz dostępny produkt z kategorii Warsztaty.

Dokonując zakupu wybierz dogodną dla siebie formę zapłaty za bilet (przelew online lub tradycyjny):
– przelew online: rejestracja i płatność za jednym kliknięciem;
– przelew tradycyjny: uzupełnij wymagane pola i złóż zamówienie. Otrzymasz mailowe potwierdzenie otrzymania zamówienia (sprawdź SPAM oraz Oferty). Dokonaj przelewu za bilet najpóźniej do 2 dni roboczych od daty zgłoszenia. Wcześniejsza rejestracja i brak przelewu do tego terminu oznacza automatyczne skreślenie z listy uczestników!

Ilość osób ograniczona, pracujemy w bardzo kameralnych grupach. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. 

Warsztaty zamknięte
(urodziny, wieczory panieńskie):

Podaruj bliskiej osobie niezapomniane przeżycia! Organizujemy warsztaty zamknięte dla grup od 4 do 10 osób.
Zgłoś się do nas co najmniej miesiąc przed planowanym terminem i podaj więcej szczegółów:

– ile osób weźmie udział?
– co chcecie wykonać (makatkę, makramę boho, kwietnik?)
– w jakim terminie i w jakich godzinach?
Wrócimy do Ciebie z informacją zwrotną do 2 dni roboczych od daty otrzymania zapytania. Wyceny dla grup zamkniętych ustalamy indywidualnie.

Nadchodzące terminy warsztatów otwartych:

Galeria prac uczestniczek naszych warsztatów!

Kto prowadzi?

Inspiradonia

Inspiradonia czyli pokoleniowa pasja do makramy:) Pod nazwą Inspiradonia kryje się Anna Komora. To pasjonatka rękodzieła wszelkiej maści (od zawsze). Od kilku lat powróciła do sztuki MAKRAMY, którą nauczyła ją w dzieciństwie jej babcia. Dzisiaj jej prace ozdabiają wnętrza domów, restauracji czy stanowią wyjątkowe tła dekoracji ślubnych, a warsztaty, które prowadziła do tej pory zainspirowały makramą już sporą liczbę osób, w tym młodzież, która ochoczo zapaliła się do pracy twórczej. Galerię dzieł powstałych podczas poprzednich edycji warsztatów makramy prowadzonych przez Anię możecie zobaczyć na Facebooku.

FAQ
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dla branży szkoleniowej, pragniemy poinformować, że w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia uczestników warsztatów oraz osób prowadzących, wdrożyliśmy dodatkowe procedury bezpieczeństwa m.in.: grupa max. 4 osoby, obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu, obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas warsztatów.

Szczegółowe informacje są dostępne w naszym Regulaminie Warsztatów.
Natomiast najważniejsze wytyczne odnośnie przestrzegania nowych wymagań, znajdą Państwo w mailu potwierdzającym rejestrację na wydarzenie.

Najszybciej dotrze do Ciebie nasz Stoglarniany Gołąb pocztowy czyli nasz newsletter. Dowiedz się pierwszy!

Najnowsze informacje o warsztatach i innych wydarzeniach, znajdziesz również na naszej stronie internetowej, w zakładce Wydarzenia.  Zapraszamy również do polubienia strony SToGlarnia na Facebooku i obserwowania nas na Instagramie.

Grupa minimalna to 3 osoby. Maksymalna ilość uczestników biorących udział w warsztatach to 6 osób 4 osoby (ilość miejsc warsztatowych jest ograniczona).

Zależy nam na kameralnej atmosferze, dzięki której prowadzący warsztaty ma szansę skupić się na każdym uczestniku.

Ważne w przypadku warsztatów rzemieślniczych (odnawianie mebli, tapicerowanie czy Drewnowanie): o ubraniu roboczym (najlepiej z długimi rękawami i spodniami) oraz pełnym obuwiu (japonkom w sezonie letnim mówimy zdecydowane: nie!). Zapewniamy fartuchy (jednorazowe lub materiałowe) oraz podstawowe środki ochrony BHP (m.in. rękawice, okulary, zatyczki do uszu), jednakże praca z farbami czy też praca z drewnem  (i elektronarzędziami) to praca fizyczna. Wygodny i zapewniający podstawową ochronę strój, to połowa gwarancji udanych warsztatów. 😉

Na stronie Wydarzenia masz do wyboru dwie opcje:

  • szybka płatność + rejestracja w jednym,
  • płatność przelewem standardowym i rejestracja poprzez formularz Rejestracji. Uzupełnij wymagane pola (Imię, Nazwisko, adres E-mail oraz numer Telefonu), a następnie wyślij zgłoszenie.

Pamiętaj, że dopiero dokonanie płatności za bilet daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Płatności możesz dokonać przy rejestracji szybkim przelewem online lub poprzez przelew standardowy, na podany numer konta bankowego:
18 1050 1386 1000 0092 5241 3951
A2 Anna Franik
ul. Gliwicka 35
42-600 Tarnowskie Góry
(dane do przelewu otrzymasz również w treści maila potwierdzającego rejestrację).

W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy warsztaty@stoglarnia.pl  lub przez Messengera na Facebooku.

Pamiętaj również, że dopiero dokonanie płatności daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Tak, najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów poinformuj nas o tym mailowo (warsztaty@stoglarnia.pl). Przelew zwrotny zostanie dokonany do 3 dni roboczych, na konto z którego wpłynęły pieniądze. Przelew zwrotny zostanie pomniejszony o 30 zł kosztów organizacyjnych.

Ważne! Rezygnacja z warsztatów w terminie późniejszym niż 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów, nie podlega zwrotowi pieniędzy.

Tak! Możesz w tym celu  przesłać do nas informację na adres mailowy: kontakt@stoglarnia.pl.
Zapoznamy się z Twoją propozycją i w ciągu 5 dni roboczych, skontaktujemy z Tobą bezpośrednio w celu omówienia szczegółów, bądź doprecyzowania Twojego pomysłu.

Nie, na tą chwilę nie przewidujemy organizowania warsztatów poza Stoglarnią (za bardzo nam się ta przestrzeń podoba 😉 ). Możemy jednak zorganizować warsztaty zamknięte, tylko dla pracowników jednej firmy. Skontaktuj się w tym celu z nami, by omówić szczegóły współpracy: kontakt@stoglarnia.pl.

Nie jest to żelazną regułą, ale tak. Podczas wszystkich warsztatów są robione zdjęcia. Skupiamy się jednak na efektach naszej pracy, prezentując dzieła warsztatowe i unikając prezentacji wizerunków uczestników (od czasu do czasu, spełniamy indywidualne życzenia i wykonujemy Wam pozowane zdjęcia które pozostają na pamiątkę ;)).

Jeżeli nie wyrażasz zgody, na wykonywanie jakichkolwiek zdjęć z Tobą, daj nam znać przed rozpoczęciem warsztatów.