Warsztaty Zielonych Dekoracji

Dla kogo?

Dla miłośników naturalnych dekoracji

Co robimy?

Lasy w słoiku, wianki, kokedamy

In the Woods

100 - 180 zł

Jak często?

Cyklicznie

Warsztaty zielonych dekoracji czyli udekoruj zielenią swój dom.
Warsztaty
odpowiednie również dla młodzieży.

Jak wyglądają warsztaty?

W stałej ofercie warsztaty zielonych dekoracji odbywają się w dwóch trybach: weekendowe warsztaty (trwające do 5 godzin) oraz popołudniowe warsztaty odbywające się we wtorki lub piątki.
Na warsztatach zielonych dekoracji uczestnicy tworzą własnoręcznie zieloną dekorację, którą po warsztatach zabierają ze sobą do domu. Każde warsztaty posiadają swój motyw przewodni. Mogą to być dekoracje:
– z mchu chrobotka
– las w słoiku i kokedama
– czy też wianki świąteczne.

Mech chrobotek
Mech chrobotek (który gwoli ścisłości jest porostem, a nie mchem ;)) inaczej zwany jest również reniferowym, z racji swojego pochodzenia (importowany z krajów skandynawskich, w Polsce mech chrobotek jest częściowo chroniony).
Istotne informacje:
– Mech jest trwale zaimpregnowany, więc nie uschnie i nie zżółknie;
– Nie trzeba go podlewać, nie musi mieć też kontaktu ze słońcem;
– Jest bezpieczny dla alergików, a dodatkowo
filtruje powietrze m.in z toksyn czy nieprzyjemnych zapachów;
Zaimpregnowany mech jest antystatyczny, więc nie przyciąga kurzu, insektów i drobnoustrojów a nawet pyłu budowlanego.
Chrobotek pobiera wodę z powietrza, dlatego potrzebuje wilgotności powietrza na poziomie 40-60% (to mniej więcej tyle samo ile wynosi procentowość wilgotności w naszych mieszkaniach). Jeśli jednak zauważysz, że mech usycha, ustaw w pobliżu nawilżacz powietrza.
Podczas warsztatów wykonasz dekorację ścienną z mchu w drewnianej ramie, o wymiarach 30×40 cm, którą po warsztatach zabierzesz ze sobą do domu. Dodatkowo ramę będzie można dowolnie wystylizować lub pomalować. Kompozycja z mchu może zostać dowolnie ozdobiona naturalnymi dodatkami (np. kawałkami lub plastrami drewna z samodzielnie wypalonym wzorem). Wszystkie potrzebne materiały i narzędzia otrzymasz na miejscu.

Las w słoiku i kokedama
Wykonaj własnoręcznie las w słoiku! Przepiękną, zieloną dekorację którą po warsztatach zabierzesz ze sobą do domu. Pracujemy ze słoikiem o wysokości ok 30 cm oraz średnicy 19 cm. 
W trakcie warsztatów dowiesz się, jak poprawnie tworzyć las w słoiku, na co zwracać szczególną uwagę przy doborze roślin oraz jak pielęgnować swój las aby jeszcze długo ozdabiał wnętrze domu. W trakcie tych samych warsztatów wykonasz również kokedamę czyli roślinę rosnącą bez doniczki. 
Kokedama to kulka ziemi ogrodowej pokryta mchem, na której rośnie roślina ozdobna.
Jest to japoński sposób hodowli roślin ozdobnych, których korzenie znajdują się wewnątrz kuli ziemi pokrytej mchem. 

Wianek świąteczny
Marzy Ci się zapach żywej choinki w twoim domu? Myślisz o oryginalnej wielkanocnej dekoracji, wykonanej z naturalnych materiałów? Wykonaj od podstaw wianek świąteczny o wymiarach 40-45 cm, udekoruj go według swojego uznania i zabierz do domu. 

Jak się przygotować?

Zarezerwuj kilka godzin tylko dla siebie, koniecznie zabierz dobry humor i pogodne nastawienie. Wszystkie potrzebne do pracy materiały, narzędzia oraz ciepłe napoje i przekąski zapewniają In the Woods i Stoglarnia.

Rejestracja na warsztaty

Dokonując zakupu w naszym sklepie internetowym wybierz dogodną dla siebie formę zapłaty za bilet (przelew online lub tradycyjny) :
– Przelew online: rejestracja i płatność za jednym kliknięciem;
– Przelew tradycyjny: uzupełnij wymagane pola i prześlij formularz zamówienia. Otrzymasz mailowe potwierdzenie otrzymania zamówienia (sprawdź SPAM oraz Oferty). Jeżeli już się zarejestrowałeś, prosimy dokonaj przelewu za bilet najpóźniej do 2 dni roboczych od daty zgłoszenia. Wcześniejsza rejestracja i brak przelewu do tego terminu oznacza automatyczne skreślenie z listy uczestników!

Ilość osób ograniczona, pracujemy w bardzo kameralnych grupach. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. 

Zobacz co się działo na poprzednich warsztatach!

In the woods czyli kreatywny leśnik  😉

In the woods czyli Magda. Z wykształcenia leśnik i florystka. Z połączenia tych dwóch pasji powstało In the woods czyli leśna pracownia.
 
Inspiracją dla Magdy jest natura, najczęściej wykorzystuje naturalne materiały do tworzenia oryginalnych dekoracji. W głowie ciągle kotłują się jej nowe pomysły, którymi chętnie dzieli się z innymi.

Sprawdź nasze pozostałe warsztaty

warsztaty makramy

Warsztaty makramy

Miłośniczki stylu boho zapraszamy na warsztaty makramy. Sesje popołudniowe lub weekendowe (aż 5 godzin wyplatania!) a także warsztaty makrama dla dzieci.

warsztaty w stoglarni

Warsztaty w SToGlarni

Sprawdź naszą ofertę warsztatów w SToGlarni, zarówno otwartych, jak i zamkniętych dla grup zorganizowanych.

FAQ
O
dpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dla branży szkoleniowej, pragniemy poinformować, że w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia uczestników warsztatów oraz osób prowadzących, wdrożyliśmy dodatkowe procedury bezpieczeństwa m.in.: grupa max. 4-6 osób, obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu, prosimy również o zachowanie odpowiedniej odległości oraz zasłanianie nosa i ust podczas warsztatów.

W przypadku złego samopoczucia w dniu warsztatów, prosimy o rezygnację z uczestnictwa, zgłoszenie tego faktu do nas oraz pozostanie w domu.

Szczegółowe informacje są również dostępne w naszym Regulaminie Warsztatów. 

Najszybciej dotrze do Ciebie nasz Stoglarniany Gołąb pocztowy czyli nasz newsletter. Dowiedz się pierwszy!

Najnowsze informacje o warsztatach i innych wydarzeniach, znajdziesz również na naszej stronie internetowej, w zakładce Warsztaty.  Zapraszamy również do polubienia strony SToGlarnia na Facebooku i obserwowania nas na Instagramie.

Grupa minimalna to 3 osoby. Maksymalna ilość uczestników biorących udział w warsztatach to 4-6 osób (ilość miejsc warsztatowych jest ograniczona).

Zależy nam na kameralnej atmosferze, dzięki której prowadzący warsztaty ma szansę skupić się na każdym uczestniku.

Ważne w przypadku warsztatów rzemieślniczych (odnawianie mebli, tapicerowanie czy Drewnowanie): o ubraniu roboczym (najlepiej z długimi rękawami i spodniami) oraz pełnym obuwiu (japonkom w sezonie letnim mówimy zdecydowane: nie!). Zapewniamy fartuchy (jednorazowe lub materiałowe) oraz podstawowe środki ochrony BHP (m.in. rękawice, okulary, maski, zatyczki do uszu), jednakże praca z farbami czy też praca z drewnem  (i elektronarzędziami) to praca fizyczna. Wygodny i zapewniający podstawową ochronę strój, to połowa gwarancji udanych warsztatów. 😉

Dokonując zakupu biletu w naszym sklepie internetowym, masz do wyboru dwie opcje:

  • szybka płatność poprzez Przelewy24 + rejestracja podczas składania zamówienia,
  • płatność przelewem standardowym + rejestracja podczas składania zamówienia.

Pamiętaj, że dopiero dokonanie płatności za bilet daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Płatności możesz dokonać przy rejestracji szybkim przelewem online lub poprzez przelew standardowy, na podany numer konta bankowego:
18 1050 1386 1000 0092 5241 3951
SToGlarnia Anna Franik
ul. Wajdy 1
42-600 Tarnowskie Góry
(dane do przelewu otrzymasz również w treści maila potwierdzającego rejestrację).

W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy warsztaty@stoglarnia.pl  lub przez Messengera na Facebooku.

Pamiętaj również, że dopiero dokonanie płatności daje gwarancję uczestnictwa w warsztatach!

Tak, najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów poinformuj nas o tym mailowo (warsztaty@stoglarnia.pl). Przelew zwrotny zostanie dokonany do 3 dni roboczych, na konto z którego wpłynęły pieniądze. Przelew zwrotny zostanie pomniejszony o 30 zł kosztów organizacyjnych.

Ważne! Rezygnacja z warsztatów w terminie późniejszym niż 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów, nie podlega zwrotowi pieniędzy.

Tak! Możesz w tym celu  przesłać do nas informację na adres mailowy: kontakt@stoglarnia.pl.
Zapoznamy się z Twoją propozycją i w ciągu 5 dni roboczych, skontaktujemy z Tobą bezpośrednio aby poinformować czy projekt ma szanse powodzenia. Jeżeli tak, to omówimy szczegóły i wspólnie doprecyzujemy Twój pomysł.

Tak, prowadzimy również warsztaty wyjazdowe dla grup zorganizowanych lub firm. Skontaktuj się w tym celu z nami, by omówić warunki współpracy: kontakt@stoglarnia.pl.

Nie jest to żelazną regułą, ale tak. Podczas wszystkich warsztatów są robione zdjęcia. Skupiamy się jednak na efektach naszej pracy, prezentując dzieła warsztatowe i unikając prezentacji wizerunków uczestników (od czasu do czasu, spełniamy indywidualne życzenia i wykonujemy Wam pozowane zdjęcia które pozostają na pamiątkę ;)).

Jeżeli nie wyrażasz zgody, na wykonywanie jakichkolwiek zdjęć z Tobą, koniecznie zgłoś nam ten fakt przed rozpoczęciem warsztatów.

Shopping Cart
Dowiedz się pierwszy! Podaj adres e-mail na który wyślemy powiadomienie o dostępności.