Warsztaty witrażowe

dla początkujących

Dla kogo?

Dla początkujących

Co robimy?

Witraże

Pracownia Witraży Artystycznych

od 190 do 790 zł

Jak często?

Kwartalnie

Zapraszamy na Warsztaty Witrażowe Śląsk i okolice.
Zajęcia indywidualne i grupowe
dla początkujących.
Uwaga: warsztaty są przeznaczone dla dorosłych oraz młodzieży od lat 13.

Czy wiesz, że dopiero na przełomie XIX i XX wieku Louis Comfort Tiffany wynalazł nowy rodzaj szkła, tak zwane szkło opakowe (nieprzeźroczyste i półprzeźroczyste), oraz szkło irydyzowane (słynne szkło Favrile)? Na jednej tafli szklanej łączył kilka kolorów, które przenikały się nawzajem i tworzyły smugi. Dzięki temu mógł ograniczyć malowanie szkła, a wiele detali oddawał przez dobór odpowiednich fragmentów szkła. Zabieg ten dodawał lekkości kompozycji witraży, przy zachowaniu głębi koloru wynikającego z barwienia szkła w masie. Tiffany wprowadził także nową, trwalszą i bardziej finezyjną, technikę łączenia szkieł  witrażowych – przez owijanie elementów folią miedzianą i lutowanie cyną, którą stosował głównie przy wykonywaniu słynnych (po dziś dzień) lamp Tiffany`ego. To właśnie z tą techniką będziesz mieć okazję się zapoznać w trakcie naszych zajęć dla początkujących. Przyjdź na warsztaty witrażowe i wykonaj własnoręcznie swój pierwszy witraż!

Jak wyglądają warsztaty?

W trakcie warsztatów wykonasz swój pierwszy, szklany witraż. Może to być zawieszka biżuteryjna (idealna do wykonania w trakcie otwartych warsztatów z serii Twórcze Wtorki) lub świecznik/lampion (idealny do wykonania podczas sobotnich warsztatów lub Indywidualnych Warsztatów Rzemiosła). Poprowadzimy Cię przez wszystkie etapy powstawania witraży. Nauczysz się jak przenieś wybrany szablon na szkło, jak wycinać, szlifować i owijać taśmą miedzianą szklane elementy, a także jak lutować poszczególne kawałki i patynować cynę.

Bilety:

warsztaty popołudniowe 190 zł (2,5 godz)
– warsztaty weekendowe 310 zł (5 godz)
– warsztaty indywidualne 390 zł lub 790 zł (6 lub 12 godz)

W cenie biletu zapewniamy:
– wszystkie potrzebne do wykonania witrażu materiały oraz narzędzia,
– solidną dawkę praktycznej wiedzy z zakresu witrażownictwa, przekazaną przez mistrzynię w swoim fachu Gosię z Pracowni Witraży Artystycznych,
– fartuchy i podstawowe środki ochrony BHP,
– przerwy kawowe,
– a także zbiór praktycznych wskazówek w formie broszury.
Gotowy witraż zabierasz ze sobą do domu.

Jak się przygotować?

Zarezerwuj kilka godzin w tygodniu po południu lub w weekend, koniecznie zabierz dobry humor i pogodne nastawienie. Potrzebne do pracy materiały i narzędzia zapewniają Pracownia Witraży Artystycznych i Stoglarnia.

 

Zobacz co powstało na poprzednich edycjach!

Nie czekaj! Zgłoś się już dziś!

Ilość osób ograniczona, pracujemy w bardzo kameralnych grupach.
Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Kto prowadzi?

Pracownia Witraży Artystycznych

Witraże to przede wszystkim ogromna pasja Gosi, która stoi na czele Pracowni. Jak sama mówi, witraże to gra świateł, kolorów , które tworzą niepowtarzalny magiczny świat. Tworzenie witraży jest rzemiosłem, a urokiem rękodzieła jest fakt, że każda powstała rzecz, nawet kilkakrotnie powielana zawsze jest czymś wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju. 🙂
Dlatego też zapraszamy Was do tego świata barw, kształtów, przeróżnych form, wzorów. Na co dzień Pracownia realizuje nawet najbardziej zwariowane pomysły i te bardzo osobiste z dedykacjami czy podpisami.
Wejdź do magicznego i kolorowego świata witraży!

Mamy coś jeszcze... 😉

mozaika szklana

Mozaika szklana

Zapraszamy na warsztaty mozaiki szklanej. Jakie są techniki wyklejania mozaiki, jakie etapy i co jest potrzebne, o tym wszystkim podczas weekendowych warsztatów.

upominki witrażowe

Upominki witrażowe

U nas kupisz małe witraże, do zawieszenia i postawienia, biżuterię ze szkła, patery z butelek, możesz również zamówić statuetkę ze szkła lub magnesową zawieszkę na lodówkę.

FAQ
O
dpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

FAQ
O
dpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Shopping Cart
Dowiedz się pierwszy! Podaj adres e-mail na który wyślemy powiadomienie o dostępności.