Charytatywny kalendarz SToGlarni 2024

Poznaj karty Kalendarza

W dobie coraz modniejszego odnawiania mebli i powrotu do rzemiosła, większość warsztatowni i przestrzeni kreatywnych, zdominowały kobiety.

To Panie przejmują garaże, tworząc swoje małe warsztaty, ucząc się i eksperymentując z renowacją, stolarką, witrażami i innymi dziedzinami. I to właśnie z myślą o Was, Kobietach! (naszych głównych klientkach, dzięki którym funkcjonujemy już 4 rok!) powstał ten Charytatywny kalendarz SToGlarni 2024. 

Nietuzinkowy model – Kacper, który wystąpił na kartach naszego Kalendarza, udowadnia że mężczyzna na warsztacie nie jest gatunkiem wymarłym. 😉 To ten typ, którego drugie imię brzmi: zaradność. I tą właśnie zaradnością będzie Cię motywował przez najbliższych 12 miesięcy do rozwijania swoich pasji! 

Kupując Charytatywny Kalendarz SToGlarni 2024 wspierasz Azyl dla zwierząt „Cichy Kąt”!

Z każdego sprzedanego egzemplarza przeznaczamy 50 zł na wsparcie Azylu dla zwierząt „Cichy Kąt” w Tarnowskich Górach. Ciesz się Kalendarzem i pomóż zwierzakom!

Schronisko dla Zwierząt „Cichy Kąt” istnieje od 1994 roku. Powstało z inicjatywy Pana Ryszarda Smyły – wieloletniego Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt ,,Cichy Kąt”.

Działalność schroniska opiera się na dwóch filarach: pierwszym jest wolontariat polegający na opiece, leczeniu, oswajaniu bezdomnych i niestety często skrzywdzonych przez ludzi zwierząt, poszukiwaniu dla nich nowych kochających oraz odpowiedzialnych opiekunów a także działaniach edukacyjnych względem dorosłych i dzieci mających na celu podnoszenie poziomu świadomości i wrażliwości na krzywdę zwierząt. Drugim (bez którego w ogóle nie mogliby działać) jest wsparcie ze strony ludzi dobrej woli z kraju i z zagranicy, którzy przekazują schronisku 1% podatku, darowizny rzeczowe i finansowe, są opiekunami wirtualnymi kotów i psów, pomagają w znalezieniu domów dla naszych Podopiecznych lub sami decydują się na adopcję.

Zamów Kalendarz już dziś!

Cena 75 zł

Teraz tylko 69 zł!

Format A3, układ pionowy, 12 kart + okładka. Nakład limitowany.

Charytatywny Kalendarz SToGlarni 2024

Obejrzyj materiał o kalendarzu

Najczęściej zadawane pytania

Po dwóch latach przerwy, kontynuujemy tradycję charytatywnego Kalendarza, z którego częściowy dochód zostanie przeznaczony na Schronisko dla zwierząt „Cichy Kąt”. Bo los zwierząt bezdomnych leży nam bardzo na sercu i jeśli tylko mamy możliwość, pomagamy i wspieramy biorąc udział w lokalnych akcjach lub promując idee, takie jak ta, do której z radością Cię zapraszamy. 

Częściowy dochód ze sprzedaży Kalendarza zasili konto schroniska dla zwierząt, które nie prowadzi działalności gospodarczej, a opłaty (szczególnie zimą) są dosyć wysokie. Kupując ten kalendarz, nie tylko cieszysz się jego użytecznością i estetyką, ale również bezpośrednio przyczyniasz się do poprawy warunków życia zwierząt bezdomnych. Dziękujemy!

Dwa lata temu powstał Pierwszy Charytatywny Kalendarz SToGlarni 2021 który promował naszą pracownię oraz lokalnych twórców, związanych ze SToGlarnią. Obecnie, funkcjonujemy już 4 rok i mamy coraz większe grono klientek. Bo to właśnie Panie głównie do nas przyjeżdżają w celach edukacyjnych, by podszkolić swój warsztat, zdobyć nowe hobby, a także dbają o estetykę domów, zlecając nam renowacje mebli oraz kupują prezenty od serca dla najbliższych. Stąd też pomysł, by umilić naszym obecnym i przyszłym klientkom, nadchodzący rok, estetycznym i przyjemnym dla oka widokiem mężczyzny na warsztacie. 

Nie! Absolutnie, nie.
To duży kalendarz ścienny, w formacie A3, z bardzo pięknymi zdjęciami, w minimalistycznym, czarno-białym wydaniu. Sprawdzi się jako ozdoba ścienna do warsztatu, czy pracowni ale również do biura, pracy czy do domu (pod warunkiem, że twój zaradny mężczyzna, wytrzyma tę konkurencję ;)). 

Nietuzinkowy model – Kacper, który zgodził się wystąpić na kartach naszego Kalendarza, udowadnia że mężczyzna na warsztacie nie jest gatunkiem wymarłym. Ba! To postać wielowymiarowa, mająca wiele twarzy. To ten typ, którego drugie imię brzmi: zaradność. Aż chce się oglądać! 

Jeden dzień zdjęciowy, w trakcie którego nasz Model elastycznie dostosowywał się do koncepcji i korzystając z możliwości warsztatowych, jakie daje SToGlarnia, zaprezentował możliwości twórcze tego miejsca.     
Od cięższych prac stolarskich, poprzez prozaiczne (ale jakże ważne) czyszczenie śrubek z odnawianych krzeseł, aż po chilloutową pracę twórczą przy rzeźbach. Wybrane karty Kalendarza możecie zobaczyć na publikowanych zdjęciach powyżej.

Kalendarz można zamawiać online poprzez nasz sklep internetowy
Istnieje również możliwość zamówienia online z opcją odbioru osobistego, w dogodnym dla siebie terminie. 
Jest również dostępny w naszym sklepie stacjonarnym (zobacz godziny otwarcia) na ul. Wajdy 1 w Tarnowskich Górach.

Z każdego sprzedanego egzemplarza 50 zł przekazujemy Schronisku. Uważamy że nawet jednorazowa pomoc w wysokości 50 zł, dokonana raz w roku, może realnie wpłynąć na warunki bytowe zwierząt przebywających w schronisku. 

Możesz zamówić kalendarz z opcją wysyłki kurierem DPD, DHL lub Paczkomaty InPost. Kalendarz wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych, licząc od daty wpływu płatności za zamówienie.

W naszym sklepie online akceptujemy przelew standardowy oraz dostępne są płatności internetowe imoje (BLIK, przelew online, karta).
Stacjonarnie możesz u nas zapłacić gotówką lub kartą płatniczą.

Kalendarz SToGlarni 2024 wydany został w wersji limitowanej. 
Mamy dostępnych tylko kilkadziesiąt sztuk. Tak więc nie odkładaj zakupu Kalendarza na później!

Pieniądze – 50 zł z każdego sprzedanego egzemplarza Kalendarza – zostaną  przekazane Azylowi i zasilą środki, tak bardzo potrzebne na bieżące opłaty. Schronisko nie prowadzi działalności gospodarczej, a opłaty (szczególnie zimą) są dosyć wysokie. Cieszymy się, że razem z nami pomagasz zwierzakom!

O nas

Jesteś tu pierwszy raz? Dowiedz się, kim jesteśmy!

SToGlarnia to przestrzeń pracy twórczej, w której rzemieślniczo edukujemy oraz tworzymy dzieła sztuki użytkowej.

Działamy w obszarach: 
  • Edukacja: organizujemy warsztaty rzemiosła oraz rękodzieła dla dorosłych i dzieci. Wprowadzamy w tajniki odnawiania i stylizacji mebli, edukujemy z podstaw tapicerowania, oswajamy kobiety ze stolarką oraz uczymy tworzenia witraży w technice Tiffany’ego.
  • Wystrój wnętrz: wnosimy elementy niepowtarzalności do Twojego domu. Tworzymy unikatowe bibeloty, dekoracje i dodatki do domu (m.in. witraże oraz rzeźby), przywracamy drugie życie meblom oraz wykonujemy personalizowane prezenty dla Twoich najbliższych.
  • Sklep z upominkami: u nas kupisz nietuzinkowe, ręcznie tworzone prezenty od serca. Upominki ze szkła, rzeźby z tkanin czy też biżuteria hand made wykonana z niezwykłą dbałością o detale, będą doskonałym pomysłem na prezent od serca dla bliskiej Ci osoby.
Poczuj radość tworzenia!
Shopping Cart
Dowiedz się pierwszy! Podaj adres e-mail na który wyślemy powiadomienie o dostępności.